У Словаччині заарештували газ «Нафтогазу» – ЗМІ

Читать на русском
Словацький суд 20 грудня, за рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії Югаз, заарештував поставки газу на адресу НАК Нафтогаз України.

Словацький суд 20 грудня, за рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії Югаз, заарештував поставки газу на адресу НАК «Нафтогаз України».

Про це пише ZN.UA, інформує «Слово і Діло».

Як повідомило джерело видання, ще 3 тисячі євро заарештовано в Бельгії.

З'ясувалося, що остаточне рішення за позовом італійської компанії Югаз Стокгольмський арбітраж виніс 19 грудня 2012 року. Хоча йдеться про угоду 2007 року.

Позивач звернувся в арбітраж із позовом до «Нафтогазу» з метою стягнення вартості поставленого газу. До сьогоднішнього дня загальна сума позову, включаючи штрафи і пеню, складає близько 21 млн доларів.

У той же час, як повідомило джерело в НАК, компанія «Нафтогаз» зараз з'ясовує ситуацію в Словаччині, а також встановлює, хто юридично уповноважений представляти інтереси, оскільки, як з'ясувалось, початковий власник газу - компанія Італія газ - знаходиться в процесі банкрутства. «Нафтогаз» аналізує ситуацію для прийняття відповідних дій.

Італійська компанія намагалася домогтися виконання рішення Стокгольмського арбітражу 2012 року в Україні, але безуспішно. Після цього, згідно з міжнародним правом, вона звернулася в суди інших країн, намагаючись домогтися виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Рішення арбітражу пред'являється до судів інших країн до виконання і виконується за внутрішніми процедурами (законам) цих країн.

Нагадаємо, Україна в січні - листопаді 2017 року збільшила імпорт природного газу на 39%. З боку Словаччини в січні - листопаді-2017 надійшло 9 млрд 239,3 млн куб. м газу, Угорщини - 2 млрд 702,2 млн куб. м, Польщі - 1 млрд 153,6 млн куб. м.

Як повідомляється, НАК «Нафтогаз України» закупила 1,8 млрд куб. м газу в п'яти європейських постачальників за рахунок кредиту ЄБРР.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал