«Нафтогаз» відзвітував, на що витратив кредитні гроші ЄБРР

Читать на русском
НАК Нафтогаз України закупила 1,8 млрд куб. м газу в п'яти європейських постачальників за рахунок кредиту ЄБРР.

НАК «Нафтогаз України» закупила 1,8 млрд куб. м газу в п'яти європейських постачальників за рахунок кредиту ЄБРР.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на офіційний сайт компанії.

Моноплія ринку: Гройсман готує зміни для «Нафтогазу»Протистояння між Кабміном і «Нафтогазом» давно було очевидним. Ситуація загостряться й наразі у планах прем'єра - ліквідувати монополію газового холдингу.

«Протягом липня-вересня 2017 року «Нафтогаз» здійснив закупівлю природного газу в компаній Axpo Trading AG, CEZ as, Engie SA, RWE Supply & Trading GmbH та Uniper Global Commodities SE в рамках третього раунду використання відновлюваної кредитної лінії Європейського банку реконструкції та розвитку», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, загальна вартість 18 укладених договорів, за даними НАК, становила 359 млн дол., з яких 300 млн дол. – кошти кредитної лінії, а 59 млн дол. – власні кошти «Нафтогазу».

Всі п'ять постачальників були відібрані в рамках процедури попереднього відбору ЄБРР, яка завершилася в червні 2017 року, додали в компанії.

Середньозважена ціна контрактів у пункті поставки становила 203 дол. за тис. куб. м.

У «Нафтогазі» додали, що з грудня 2015 року до березня 2016 року компанія за рахунок кредитної лінії ЄБРР закупла 1,7 млрд куб. м газу в п'яти постачальників, із серпня до жовтня 2016 року на кошти кредитної лінії було закуплено 1,8 млрд куб. м газу в шести постачальників.

Насалик зобов'язаний реорганізувати НАК «Нафтогаз України»Сказано 14 квітня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Кредитна лінія ЄБРР в розмірі 300 млн дол. була відкрита в жовтні 2015 року та призначена для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в «Нафтогазі».

Позика ЄБРР є поновлюваним кредитом на 3 роки. Протягом цього терміну «Нафтогаз» може погашати й знову позичати кошти в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

У «Нафтогазі» розповіли, в кого купують газНафтогаз збільшив на третину імпорт газу з Європи. Цього року компанія закупала блакитне паливо в 13 європейських постачальників. З РФ, як і торік, газ не постачався.

Нагадаємо, Європейський банк розвитку та реконструкції схвалив виділення 300 мільйонів доларів кредиту на закупівлю природного газу для України.

Раніше в ЄБРР заявили про провал реформ у «Нафтогазі».

Як відомо, транзит газу через українську ГТС із січня до листопада 2017 року зріс на 15,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал