Нацгвардії дозволили використовувати водомети в натовпі

Читать на русском
Уряд дозволив нацгвардійцям використовувати водомети, але заборонив застосовувати сльозогінний газ у натовпі.

Уряд дозволив нацгвардійцям використовувати водомети, але заборонив застосовувати сльозогінний газ у натовпі.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков обіцяє, що Нацгвардія і підрозділи КОРД отримають 10 бронемашин до кінця 2015 рокуСказано 7 грудня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Правила застосування та перелік спецзасобів, які можуть використовувати військові Нацгвардії, уряд затвердив 20 грудня, під час засідання.

Так, їм дозволено використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв'язування), службових собак і коней, засоби акустичного впливу, гранати та боєприпаси світлошумової й димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль. Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети та бронемашини (без штатного озброєння). При цьому заборонено їх використання, якщо температура повітря нижча за +10 градусів.

Перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов'язані не менш ніж двічі через гучномовець попередити порушників про це. Також після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов'язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Заборонено застосовувати спецзасоби в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без письмової згоди).

Також заборонено застосовувати наручники більш ніж на дві години, бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і по животу, заборонено застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче двох метрів.

Раніше Кабмін розробив новий перелік спеціальних засобів, які можуть застосовуватися Національною гвардією під час виконання службових завдань, і правила їх застосування.

Як відомо, в Україні, щоб вступити на службу до Національної гвардії, кандидати будуть зобов'язані пройти перевірку на поліграфі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал