Порошенко в Литві підписав важливі угоди

Читать на русском
Україна і Литва співпрацюватимуть у сфері енергоефективності, енергозберігаючих технологій та міграції.

Україна і Литва співпрацюватимуть у сфері енергоефективності, енергозаощадних технологій та міграції.

Документи про ці та інші домовленості були підписані 8 грудня у Вільнюсі в присутності президента України Петра Порошенка та президента Литви Далі Грибаускайте за підсумками десятого засідання Ради президентів двох країн.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на прес-службу президента України.

Зокрема, сторони підписали протокол десятого засідання Ради президентів, який відображає основні досягнуті домовленості. Документом підтверджується спільна позиція щодо продовження розвитку стратегічного характеру міждержавних відносин між країнами.

Протокол містить вітання чинної з 1 вересня 2017 року Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, позитивних результатів тимчасової імплементації зони вільної торгівлі, набуття чинності режиму безвізових поїздок для громадян України. Також відзначаються результати 5-го саміту Східного партнерства й підтверджується важливість двостороннього співробітництва у сфері оборони і безпеки, енергетики, у сфері транспорту й логістики, у сфері освіти, науки і культури, молодіжної політики та обміну молоддю.

Крім того, підписаний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством енергетики Литовської Республіки про стратегічну співпрацю у сфері енергетики.

Стали відомі плани швейцарських інвесторів вийти на енергетичний ринок УкраїниШвейцарська компанія може вийти на український ринок електроенергії. Про плани іноземних інвесторів розповіли в Держагентстві з енергоефективності України.

Мета документа – створення ефективної платформи співпраці в нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах, з урахуванням завдання енергоефективності та енергозбереження. Співпраця здійснюватиметься через обмін досвідом у розвитку газових ринків України та Литви, виведення з експлуатації та демонтаж атомних електростанцій; у сфері поновлюваних джерел енергії, серед яких – проекти «чистої» енергетики з використанням енергії сонця, біомаси.

Сторони також співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій; в питаннях створення електроенергетичного ринку та системи передачі синхронного з'єднання з континентальною Європою тощо шляхом інституційної співпраці в рамках функціонування відповідної робочої групи.

Крім цього, підписана Угода про співробітництво між Державною міграційною службою України та Міграційним департаментом Міністерства внутрішніх справ Литви. Метою документа є створення ефективної платформи співпраці у сфері міграції та надання притулку.

Як повідомлялося, Литва виділить 50 тисяч євро на гуманітарну допомогу Україні.

Раніше Литва пообіцяла передати Україні зброю на два мільйони євро.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал