Кабмін бореться з ДТП: посвідчення водія видаватимуть на два роки

Читать на русском
Перше посвідчення водія видаватимуть на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років не було трьох і більше адмінправопорушень.

Перше посвідчення водія видаватимуть на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років не було трьох і більше адмінправопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Як інформує «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

«Увага, офіційно. Перше посвідчення водія видаватимуть на два роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років не було трьох і більше адмінправопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень було не більше двох - громадянин обмінює на постійне посвідчення водія. У разі, якщо вони були — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія лише після складання практичного й теоретичного іспитів у сервісному центрі (СЦ) Міністерства внутрішніх справ України», — йдеться у повідомленні.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше і були позбавлені права на керування транспортними засобами (ТЗ), не відбувається.

Поновлення права керування ТЗ здійснюється після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на два роки.

Обмеженим правом керування ТЗ для водіїв-початківців є заборона перевищувати швидкість 70 км/год.

Як зазначається на Урядовому порталі, прийняття акта обумовлено необхідністю докорінних змін у ставленні учасниками дорожнього руху до виконання Правил дорожнього руху, і, як наслідок, зменшення кількості ДТП.

Нагадаємо, щодня в Україні в дорожньо-транспортних пригодах гинуть 8 людей.

Кабінет міністрів підготував на розгляд Верховної Ради низку законодавчих ініціатив, що мають посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...