Три роки парламенту: ТОП-10 депутатів, які найбільше обіцяють

Читать на русском

26 листопада минуло рівно три роки з моменту останніх парламентських виборів: восени 2014-го українці обрали новий склад Верховної Ради. Цього року Рада VIII скликання вже переступила екватор тривалості своїх повноважень і можна з упевненістю говорити про проміжні підсумки її роботи. «Слово і Діло», обов’язком якого є моніторинг обіцянок, підготувало власні парламентські підсумки. Раніше ми вже розповідали про те, скільки передвиборчих обіцянок виконано і хто з депутатів виявився найбільшими «мовчунами». Цього разу пропонуємо поговорити про тих, хто часто перебуває на видноті, – депутатів, які за три роки дали найбільше обіцянок.

Ні для кого не виявилось сюрпризом, що депутатом, який роздав найбільшу кількість обіцянок, став лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Здивувало те, з яким відривом він обійшов своїх головних суперників – лідера Соціал-демократичної парті» Сергія Капліна та свого ж однопартійця Ігоря Мосійчука. За все чинне скликання парламенту Ляшко дав (включно з передвиборчими) 181 обіцянку. 67 із них (тобто приблизно 37%) він виконав.

72 гривні на рік витрачає один українець на Верховну РадуЗа рік утримання Ради коштує працевлаштованому українцеві 72 гривні, і це – на 423 депутатів, 1692 помічників і 1055 працівників апарату. Інфографіка.

У Капліна 104 обіцянки, з яких виконані лише 23 (близько 22%); у Мосійчука – 93, виконана 31 (33%).

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, як не дивно, не увійшла навіть до п’ятірки найбільш «багатообіцяючих» нардепів. Очевидно, дався взнаки політичний досвід. Її «потіснили» спікер Андрій Парубій із 79 зобов’язаннями, з яких реалізовані 30 (близько 38%), та член «Народного фронту» Ігор Гузь, у якого «Слово і Діло» зафіксувало 74 обіцянки (серед них 29 виконані, а це приблизно 39%). Тимошенко – лише на шостому місці. В її досьє всього 67 обіцянок, з яких статус «виконано» має 31 (46%).

Далі йдуть три депутати від «Народного фронту»: Антон Геращенко (61 обіцянка, 22 виконані), Максим Бурбак (59 обіцянок, 20 виконані) та Олександр Кодола (58 обіцянок, 22 виконані). Також до чільної десятки депутатів, що найбільше обіцяють, потрапив і голова фракції «Опозиційного блоку» Юрій Бойко. На його рахунку 57 зобов’язань, з них він впорався лише з 16.

Нагадаємо, «Слово і Діло» регулярно навідується до Верховної Ради, щоб особисто нагадати депутатам про їхні обіцянки. Побачити, як це відбувається, можна в нашому проекті «Сміла в Раді», останній випуск якого ми присвятили обіцянкам Надії Савченко, Віктора Бондаря, Вадима Новинського та інших народних обранців.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал