Климпуш-Цинцадзе розповіла про спроби діалогу з Угорщиною щодо закону про освіту

Читать на русском
Угорський уряд повністю ігнорує спроби України провести діалог щодо претензій до закону про освіту.
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Угорщина єдина з країн, у яких є питання до українського закону про освіту, демонструє неготовність до діалогу.

Про це в інтерв'ю «Укрінформу» розповіла віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє «Слово і Діло».

«Ми продовжуємо наполягати на тому, що є можливості конструктивного вирішення питання. Про це свідчить і те, що нам вдалося підписати меморандум взаєморозуміння з реалізації цього закону з Польщею і Болгарією. Ми на позитивному шляху вирішення з Румунією. І, на жаль, Угорщина – єдина країна, де ми бачимо таке серйозний опір і неготовність до діалогу», – зазначила віце-прем'єр.

Вона висловила надію, що в цьому процесі на Угорщину зможе вплинути чиновники Європейського Союзу.

«Хочеться вірити, що в цьому процесі не тільки наша готовність до цього діалогу, але і конструктивну розмову всередині Європейського Союзу, наприклад, з іншими країнами, допоможе направити вирішення питання про права національних меншин в русло конструктиву з боку Угорщини. Підкреслюю, знову ж таки, що поки конструктивний діалог не складається, на жаль», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр-міністр не виключає російський вплив на Угорщину. До того ж, за її словами, в Європейському парламенті поширюються маніпулятивні матеріали за українським законом.

«Що стосується Росії. Ми можемо говорити про те, що бачимо певне відображення російської риторики за цим законом в угорській аргументації. Мені б не хотілося вірити, що саме тут є слід в історії Росії. Але якась певна синхронізація аргументації відбувається», – розповіла Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, посол України в ЄС розповів, навіщо Угорщина спекулює українським законом про освіту.

Раніше Литва стала на захист України щодо закону про освіту.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал