В ЄС схвалили нову реєстрацію на кордонах Шенгенської зони

Читать на русском
Система дозволить як посилити, так і прискорити перевірки на кордонах, оскільки нова електронна система замінить штампування паспортів.

Рада ЄС затвердила впровадження нової системи реєстрації в'їзду та виїзду на зовнішніх кордонах Шенгенської зони, яку раніше підтримали депутати Європарламенту.

Про це йдеться на сайті Ради ЄС, передає «Слово і Діло».

Нова система в'їзду/виїзду (EES) реєструватиме інформацію про громадян країн, що не входять до ЄС. Зокрема будуть зареєстровані ім'я, проїзний документ, відбитки пальців, зображення особи, дата й місце, коли вони перетинають кордон або отримують відмову у в'їзді до Шенгенської зони.

Система дозволить як посилити, так і прискорити перевірки на кордонах, оскільки нова електронна система замінить штампування паспортів.

«Сильний контроль наших зовнішніх кордонів має важливе значення для функціонування Шенгенської зони. Система в'їзду та виїзду сприятиме поліпшенню зовнішнього прикордонного контролю, кращій ідентифікації осіб, що порушили термін перебування, та посиленню боротьби з тероризмом», – заявив міністр внутрішніх справ Естонії Андрес Анвельт.

Система застосовуватиметься незалежно від того, чи потрібна подорожнім віза.

Тепер Раді ЄС та Європейському парламенту необхідно підписати ухвалену постанову. Підписаний текст буде оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів. Очікується, що нова система запрацює в 2020 році.

Раніше Єврокомісія виступила із закликом до Ради ЄС включити Болгарію та Румунію до Шенгенської зони.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: