Хорватія приєдналася до Шенгенської системи безпеки

Читать на русском
Через базу даних SIS Хорватія зможе обмінюватися з іншими країнами-членами інформацією про терористів, осіб, які зникли безвісти і викрадений транспорт.

Через базу даних SIS Хорватія зможе обмінюватися з іншими країнами-членами інформацією про терористів, осіб, які зникли безвісти і викрадений транспорт.

Про це йдеться на офіційному сайті Єврокомісії, пише «Слово і Діло».

Згідно з повідомленням, Хорватія тепер зможе обмінюватися інформацією через SIS з іншими державами-членами щодо осіб, розшукуваних в зв'язку з тероризмом та іншими злочинами, зниклих без вести осіб і певних об'єктів, таких як викрадені транспортні засоби, вогнепальну зброю та документи, що засвідчують особу.

Інтеграція Хорватії в SIS також допоможе скоротити час очікування на сухопутних кордонах між Хорватією і Словенією - коли обидві країни мають доступ до системи, більше не буде необхідності в перевірці даних з баз даних по обидва боки кордону.

На цей момент Шенгенська інформаційна система використовується 26 країнами і серед них лише Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн не є членами Європейського союзу.

З 7 квітня 2017 року Європейський Союз посилив контроль на зовнішніх кордонах Шенгенської зони - перевіркам підлягають і громадяни ЄС, документи яких будуть звірятися з базами даних служб безпеки.

Як повідомлялося, Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал