Спорт і місто: мери яких обласних центрів справді дбають про розвиток фізичної культури

Читать на русском

Будувати спортивні майданчики і стадіони, прокладати велодоріжки та ремонтувати спортзали – такі обіцянки є буквально у кожного міського голови в Україні, а надто – у голів обласних центрів. Оскільки вони є об’єктами моніторингу «Слова і Діла», ми не могли оминути цю тему в нашому традиційному моніторингу відповідальності мерів.

Найбільше таких зобов’язань, як нескладно здогадатися, у найспортивнішого мера України – багаторазового чемпіона світу з боксу, а нині градоначальника Києва Віталія Кличка. Мер, який не лише займався спортом у минулому, але й продовжує активно подавати приклад активного способу життя (то на велосипеді на роботу їздить, то на дошці для серфінгу розсікає по Дніпру), дав цілих 9 таких обіцянок.

На жаль, три з них він уже провалив. Зокрема, Кличку не вдалося у 2016 році відкрити велотрек (об’єкт відкрили, але аж через рік), того ж року збільшити протяжність велодоріжок до сотень кілометрів і реконструювати стадіон «Старт».

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв замінити купол у басейні «Юність»Сказано 29 березня 2016 р.Статус обіцянки: Виконано

Виконаних обіцянок у столичного міського голови на цю мить дві: у 2016 році замінити купол басейну «Юність» та виплатити грошову винагороду киянам-паралімпійцям, що здобули нагороди в Ріо-де-Жанейро. Ще чотири обіцянки Кличка мають статус «у процесі виконання».

Чимало обіцяв професіоналам та аматорам спорту мер Тернополя Сергій Надал. І у нього поки з відповідальністю все добре: чотири обіцянки «в процесі», чотири виконані і жодної невиконаної.

Сергій НадалМіський голова Тернополя
Надал запевнив, що в кожному мікрорайоні Тернополя встановить антивандальні вуличні тренажериСказано 18 травня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

Серед того, що тернопільському меру вдалося зробити, варто відзначити відкриття у 2015 році хокейного майданчика та майданчика для воркауту, а наступного року – антивандальних вуличних тренажерів.

Серед найбільш вагомих «спортивних» обіцянок Надала «у процесі» – створення єдиної мережі велосипедних доріжок у місті та розширення мережі спортмайданчиків.

Третє місце за кількістю обіцянок, пов’язаних із розвитком спорту, ділять між собою мери Рівного і Львова Володимир Хомко й Андрій Садовий – у обох зафіксовано по 7 таких зобов’язань. При цьому за кількістю обіцянок зі статусом (тобто виконаних чи невиконаних) перевагу має Хомко.

У рівненського градоначальника по три обіцянки «в процесі» й «не виконано» та одна виконана. Виконати він зміг зобов’язання щодо відкриття першої в місті велодоріжки. Провалив при цьому зобов’язання щороку виділяти 1 млн грн на розвиток велоінфраструктури, відремонтувати у 2016 році стадіон «Авангард» та того ж року відновити всі спортивні майданчики міста.

Андрій СадовийМіський голова Львова
Садовий обіцяє створити 120 пунктів муніципального велопрокатуСказано 2 жовтня 2015 р.Статус обіцянки: Не виконано

Садовий наобіцяв багато, але виконати поки що нічого не зміг, більше того – одна обіцянка вже має статус невиконаної: у 2015 році він пообіцяв у 2-4 рази збільшити премії спортсменам і тренерам, але за фактом вони зросли в середньому у 1,8 раза.

Серед його обіцянок, які ще мають шанс на виконання, варто відзначити такі: створити 120 пунктів муніципального велопрокату, відновити три спортивні комплекси та поновити роботу басейнів у всіх школах і садочках Львова.

Що ще обіцяють у галузі розвитку спорту українські мери – дивіться в інфографіці «Слова і Діла».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: