У Мінфіні розробили план монетизації субсидій

Читать на русском
Міністерство фінансів України розробило план монетизації субсидій, який буде складатися з трьох етапів.

Міністерство фінансів України розробило план монетизації субсидій, який складатиметься з трьох етапів.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко в своїй статті на zn.ua, пише «Слово і Діло».

Так, перший етап включатиме монетизацію розрахунків заа субсидіями на рівні підприємств-постачальників послуг. На другому етапі – підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру і бази даних субсідіантов та їх верифікація тощо). На третьому етапі – монетизація субсидій на рівні домогосподарств.

«Зараз ми на першому етапі, який запроваджує з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг», – зазначив Марченко.

Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки «живими» грошима за субсидіями між державою й постачальниками послуг.

Монетизація субсидій із 2018 року: в чому основна проблема та які перспективиМонетизацію субсидій в уряді планують запустити вже із січня наступного року. Однак такі обіцянки лунають не вперше. Якими є перспективи цього разу, розповіли експерти.

За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017/2018 планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств-постачальників послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку – створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.

«На практиці це працюватиме наступним чином: перерахування субсидії здійснюватиме безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії будуть перераховуватися за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків – до 24 числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть вибирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв і розраховуватися з ним «живими» грошима від субсидій», – пише Марченко.

Раніше міністр соцплітики Андрій Рева розповів, коли перерахунок пенсій почне впливати на призначення субсидій.

Нагадаємо, Державна фіскальна служба України перевіряє в день понад мільйон запитів органів соцзабезпечення про доходи фізосіб.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...