Децентралізація влади на Полтавщині: як виконують обіцянки нардепи-мажоритарники

Читать на русском

«Слово і Діло» продовжує серію інфографік, присвячених роботі народних депутатів, обраних у одномандатних виборчих округах по регіонах України. Сьогодні досліджуємо відповідальність мажоритарників Полтавської області. Темою дня аналітики порталу цього разу обрали децентралізацію та розширення повноважень влади і громад на місцях.

Сергій КаплінГолова політичної партії "Соціал - демократична партія"
Каплін пообіцяв, що весь податок на доходи фізичних осіб та землю, а так само податок на нерухоме майно буде залишатися в місцевих бюджетахСказано 9 серпня 2012 р.Статус обіцянки: Не виконано

Обіцянки за цією темою «Слово і Діло» зафіксувало у сімох полтавських депутатів-мажоритарників. Найбільше – по 4 – у Сергія Капліна, Олега Кулініча та Костянтина Іщейкіна.

Каплін, який у парламенті представляє округ №144 у Полтаві, зокрема, обіцяв домогтися децентралізації влади (в процесі), не підтримувати ідею про газовидобування без ухвалення законопроекту про відрахування 5% ренти від видобутку на місця (виконано). Також депутат спочатку пообіцяв домогтися, щоб ПДФО, податок на землю й нерухоме майно повністю йшли до місцевих бюджетів. Потім, він, щоправда, дещо обмежив свої амбіції, пообіцявши, що в місцеві бюджети йтиме більша частина податку на доходи фізичних осіб. Але це нічого не змінило, бо обидві обіцянки депутат провалив.

Кулініч у контексті децентралізації влади обіцяв таке: домогтись підвищення ролі місцевих громад в управлінні (у процесі), спростити оформлення прав орендних відносин і прав на землю (виконано), передати місцевим громадам право розпоряджатися землею сільгосппризначення (в процесі) та змінити перерозподіл бюджетних коштів між областями й центром (не виконано). До Верховної Ради його делегував округ №147 (центр – у Миргороді).

А от виборці одномандатного округу №148 із центром у Лубнах мали би вимагати від свого депутата Костянтина Іщейкіна забезпечення безкоштовними енергоресурсами жителів населених пунктів, поблизу яких ведуться газорозробки, впровадження «народного вето» й «народного вотуму недовіри». Щодо останніх двох обіцянок, щоправда, вже пізно щось вимагати: «Слово і Діло» надало їм статус «не виконано». Єдина виконана обіцянка Іщейкіна з теми – це перерозподіл податків на користь місцевих бюджетів, та й то не можна сказати, що особистий внесок депутата в її виконання такий вже значний.

Що обіцяли в плані децентралізації своїм виборцям Юрій Бублик, Андрій Река, Юрій Шаповалов та Руслан Богдан – в інфографіці «Слова і Діла».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал