У Німеччині почалося голосування на виборах до Бундестагу

Читать на русском
У всіх містах Німеччини стартували вибори в однопалатний орган народного представництва ФРН.

У неділю 24 вересня о 8 ранку в Німеччині почалося голосування на виборах в нижню палату німецького парламенту.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Європейську правду».

Участь в голосуванні можуть взяти громадяни Німеччини у віці від 18 років. За даними Федеральної виборчої комісії, правом голосу наділені 61,5 мільйона виборців.

Участь у голосуванні можуть взяти громадяни Німеччини віком від 18 років. За даними Федеральної виборчої комісії, правом голосу наділені 61,5 мільйона виборців. Голосування проходить з 8:00 до 18:00. Крім того, починаючи з серпня і до 18.00 неділі можна проголосувати поштою. Наприклад, у Берліні станом на 20 вересня проголосували поштою або повідомили виборчим комісіям про такий намір 660 тисяч з 2,5 мільйонів виборців (26,4%).

Парламент обирається за змішаною виборчою системою, кожен виборець, отримуючи бюлетень, має змогу віддати два голоси – один за кандидата в одному з 299 виборчих одномандатних округів, другий – за партійний список, що відрізняється в залежності від федеральної землі (всього є 16 земель).

У виборах беруть участь 42 політичні партії. 34 з них представлені у національних партійних списках, решта представлені лише в округах.

За результатами голосування буде сформована коаліція. За прогнозами експертів, цього разу формування коаліції може затягнутися, навіть до початку наступного року.

Федерального канцлера обирає парламент більшістю голосів.

Згідно з останніми даними опитувань, союз партій ХДС-ХСС набирає від 34 до 36%, СДПН – 21-21,5%, «Альтернатива для Німеччини» – 11-13%, Вільна демократична партія – 9-10%, ліві – 8,5-11%, зелені – 8%.

Нагадаємо, журналіст Максим Кречетов написав авторську колонку з питання чого очікувати Україні.

Раніше експерт розповів, чи чекати сюрпризів та до чого готуватися Україні в зв'язку з виборами в Німеччині.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...