Як працюють міністри Гройсмана? Дайджест обіцянок з 6 до 19 вересня

Читать на русском

Протягом двох останніх тижнів, із 6 по 19 вересня, члени Кабінету міністрів України виконали лише одну із зафіксованих раніше «Словом і Ділом» обіцянок. Ця єдина виконана обіцянка належить міністру Кабінету міністрів Олександр Саєнко і стосується запуску єдиного порталу вакансій для державних службовців.

Провалити при цьому чиновники встигли дві обіцянки. І вони, на наш погляд, мають куди більшу вагу. Йдеться про зобов’язання міністра екології й природних ресурсів Остапа Семерака запустити в Донецькій області пости моніторингу рівня забруднення водойм та голови Міноборони Степана Полторака відкрити до осені армійський імітаційний центр у Яворові. Щодо останнього, додамо важливу ремарку: центр на базі Яворівського полігону все ж відкрили, але із двотижневим запізненням. На жаль, через порушення терміну виконання обіцянки, портал не зміг надати їй іншого статусу.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун заявила, що заборгованість із зарплати медикам буде погашена до кінця 2017 рокуСказано 19 вересня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

А от якщо поглянути на обіцянки членів уряду «у процесі», то стає зрозумілим, чим вони весь цей час займалися. Обіцяли. Порівняйте: на 2 виконаних обіцянки припадає 12 зі статусом «у процесі виконання». Найбільше наговорила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Нічого дивного, адже, через плани щодо розгляду в парламенті медичної реформи вона останніми днями – один із головних ньюзмейкерів в українському політикумі. У неї 6 нових зобов’язань одне з яких – погасити до кінця року заборгованість із зарплат медпрацівникам – є спільною заявою з віце-прем’єром Павлом Розенком. З решти обіцянок очільниці МОЗу виділимо зобов’язання направити 6 млрд грн на закупівлю ліків і вакцин у 2018 році, того ж року додатково спрямувати 1 млрд грн на розвиток сільської медицини та забезпечити всі регіони країни ангіографічним обладнанням.

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков заявив, що кожен учасник заворушень на кордоні буде встановлений і притягнутий до відповідальностіСказано 11 вересня 2017 р.Статус обіцянки: У процесі

Три обіцянки «Слово і Діло» за цей період зафіксувало у міністра інфраструктури Володимира Омеляна: розробити та презентувати національну транспортну стратегію, протягом року комп’ютеризувати всі робочі місця «Укрпошти» та «завести» Ryanair до 4 українських аеропортів.

Також уваги в контексті Міхеіла Саакашвілі заслуговує обіцянка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова встановити й притягнути до відповідальності всіх учасників заворушень на польсько-українському кордоні.

Раніше «Слово і Діло» розповідало, як часто фіксуються випадки незаконного перетину кордону України, та показало політичні зв’язки Саакашвілі в Грузії та Україні.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.