Генералу Нацгвардії, якого підозрюють у штурмі Майдану, заборонили їздити за кордон

Читать на русском
Суддя відмовила прокурорам у клопотанні про домашній арешт для генерала Гриняка, підозрюваного в справах Майдану.

Начальнику департаменту громадської безпеки Нацгвардії Володимиру Гриняку, який підозрюється в організації штурму Майдану 18 лютого 2014 року, суд наказав здати закордонний паспорт.

Про це повідомляє в Facebook Адвокатська дорадча група, передає «Слово і Діло».

«У четвер, 14 вересня, суддя відмовила прокурорам у клопотанні про домашній арешт для генерала Гриняка, підозрюваного у справах Майдану (штурм Майдану та позабюджетні виплати силовикам, які протистояли мітингувальникам)», – розповідають юристи.

За їхніми словами, суддя Олеся Батрин вирішила, що генерал залишиться під особистим зобов'язанням, але має здати свій закордонний паспорт та не виїжджати з міста без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Повідомляється, що домашній арешт прокуратура попросила після того, як у серпні генерал вимкнув телефон і кілька тижнів не з'являвся до слідчого після повістки на допит.

«Йому були оформлені відрядження до зони АТО, виїзд мав відбутися саме в день допиту», – зазначили в АДГ.

За їхньою інформацією, минулого тижня, 4-10 серпня, Гриняк не прийшов на першу спробу розглянути його домашній арешт, і також через відрядження. Наказ про відрядження був підписаний у день суду.

За словами адвокатів, у п'ятницю, 15 вересня, суддя Печерського суду Олег Білоцерківець розгляне питання про відсторонення Гриняка від посади керівника департаменту громадської безпеки Національної гвардії.

Зазначається, що під час Майдану Гриняк працював заступником керівника такого ж департаменту в МВС.

Гриняка звинувачують у порушенні трьох статей ККУ під час Майдану: ст. 340 (протидія мирним зібранням), ст. 365 (перевищення влади) та ст. 369 (надання неправомірної винагороди бійцям «Беркуту»).

Нагадаємо, в грудні 2016 року звинувачення просило суд звільнити Гриняка з посади та арештувати, але суд не задовольнив ці клопотання. Депутати з партії «Народний фронт», зокрема Микола Величкович, Володимир Соляр, Михайло Бондар, запропонували суду відпустити Гриняка на поруки.

Як повідомлялося раніше, ВРП звільнила суддю, яка ухвалювала скандальні рішення під час Євромайдану.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал