Проект «Стіна»: ДПСУ пофарбувала службове авто за гроші генерального підрядника

Читать на русском
Детективи Антикорупційного бюро перевіряють чиновників Держприкордонслужби на наявність сталих корупційних зв'язків із деякими фірмами.

Службовий автомобіль затриманого в рамках справи щодо проекту «Стіна» Національним антикорупційним бюро начальника управління будівництва департаменту ресурсного забезпечення адміністрації Державної прикордонної служби України Олександра Атаманюка був пофарбований за гроші генерального підрядника з облаштування кордону.

Про це йдеться в клопотанні детектива Бюро від 7 вересня, який просив Солом'янський районний суд міста Києва надати йому доступ до рахунку одного з фігурантів справи, повідомляє «Слово і Діло».

«Проведеним розслідуванням встановлено, що в березні 2017 року ФОП особи №4 були виконані роботи з фарбування службового автомобіля Volkswagen Passat B6, чорного кольору, власник – військова частина 1498 ДПСУ, яким користується начальник управління будівництва ДРЗ ДПСУ. Допитана як свідок особа №4 підтвердила виконання робіт із фарбування зазначеного автомобіля та пояснила, що кошти на його фарбування в сумі 40 500 гривень надійшли з рахунку ТОВ «Констракшн Груп Інтернешнл». Як встановлено розслідуванням, ця фірма є генеральним підрядником із виконання робіт з інженерно-технічного облаштування кордону, замовником яких є ДПСУ», – йдеться в документі.

Детектив просив отримати доступ до рахунку цього ФОПу в ПриватБанку для забезпечення повного та всебічного встановлення обставин розтрати грошових коштів ДПСУ, виділених на проект «Стіна», а саме можливої злочинної змови й наявності стійких корупційних зв'язків між Атаманюком і керівництвом ТОВ «Констракшн Груп Інтернешнл». Як відомо з реєстру Міністерства юстиції, власником цієї фірми є Ігор Морус, а підписантом – Ігор Дмухар.

Суд надав НАБУ доступ до цього рахунку, а саме до інформації про рух коштів на рахунку допитаної особи.

За інформацією ЗМІ, раніше серед засновників цього ТОВ був син екс-прокурора Харківської області, а нині прокурора АР Крим Василя Синчука Олександр Синчук. Окрім того, слідчі Національної поліції підозрюють прикордонників Східного регіонального управління та співробітників ТОВ «Констракшн Груп Інтернешнл» у заволодінні державними коштами на суму 11 мільйонів гривень під час будівництва опорного пункту «Веселе» біля зони АТО.

Нагадаємо, суд заарештував майно двох підозрюваних у справі проекту «Стіна».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: