Експерти «Слова і Діла» озвучили 10 найбільш популістичних обіцянок уряду

Читать на русском

Експерти Слова і Діла назвали критерії оцінки реалістичності обіцянок міністрів та озвучили найяскравіші популістські обіцянки членів Кабміну.

Незважаючи на регулярні заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що уряд не займатиметься популізмом, прем'єр і члени Кабміну регулярно дають популістичні обіцянки.

Про це на прес-конференції розповів політичний експерт Валентин Гладких, повідомляє «Слово і Діло».

Він нагадав слова Гройсмана про ставлення уряду до популізму, коли прем'єр заявив, що «політика уряду буде абсолютно реалістичною. Ми – антипопулісти. Ми не будемо ухвалювати жодних рішень, які шкодитимуть українській державі, державності й людям. Ми не сприймаємо жодної популістської риторики».

Експерт зазначив, що ця заява прем'єра не витримує критики, й показав відео з популістичними обіцянками глави Кабміну та членів уряду.

При цьому Гладких озвучив основні критерії визначення популістичних обіцянок. За словами експерта, такі обіцянки даються виходячи з очікувань виборців, без урахування реальної можливості їх виконати.

Він зазначив, що популістичні обіцянки не містять конкретних критеріїв, за якими можна було б перевірити, виконані вони чи ні, не прив'язані до конкретних термінів виконання або не стосуються безпосередніх повноважень політика.

Своєю чергою, аналітик «Слова і Дела» Віктор Гаврилюк озвучив десять найяскравіших популістичних обіцянок прем'єра та уряду. Серед них обіцянка прем'єра знизити смертність українців від серцево-судинних захворювань, обіцянку голови Міненерго Ігоря Насалика про те, що після закриття шахт люди не залишаться без роботи, та загальні для Гройсмана та віце-прем'єра Володимира Кістіона обіцянки за кілька років привести дороги в нормальний стан.

«На превеликий жаль, попри свою постійну й слушну критику популізму та популістів, Володимир Гройсман та члени його Кабміну, як показує наш аналіз, самі також заражені цією бацилою. Єдине, що дає підстави для оптимізму, – те, що зростає усвідомлення згубності популізму для суспільства, а отже, й необхідності позбавлятися цієї зарази. Як би там не було, але ми мусимо допомогти нашим можновладцям вилікуватися від хвороби популізму», – підсумував Гладких.

ТОП 6 САМЫХ ПОПУЛИСТИЧЕСКИХ ОБЕЩАНИЙ МИНИСТРОВСлово і Діло

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: