Скільки іноземців відвідує Україну?

Читать на русском

Щорічно Україну відвідують мільйони іноземців: хто у справах, хто провідати рідню, а деякі їдуть подивитися визначні пам'ятки. «Слово і Діло» відстежило, скільки громадян інших країн їде до нас в останні роки і скільки грошей туристи приносять державі.

Для порівняння наші аналітики відстежили кількість іноземців, які відвідували Україну щороку, починаючи з 2010 і закінчуючи 2016 роками.

Відразу кидається в очі, що з моменту окупації Росією Криму та розв'язування нею війни на Донбасі кількість іноземців, які відвідують нашу країну, знизилося майже вдвічі. Наприклад, в 2013 році в Україні побували 24,7 мільйона іноземців (без урахування транзиту через нашу територію), а в 2014 – лише 12,7 мільйона.

Євген НищукМіністр культури України
Нищук запевняє, що у 2017 році Євробачення принесе Україні суттєвий прибутокСказано 19 січня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Тут потрібно врахувати, що більша частина іноземців, які приїжджали до нас в попередні роки були з РФ, причому кількість російських громадян, які відвідали Україну, постійно зростала аж до 2013-го. Так, в 2010 в країну в'їхали близько 8 мільйонів росіян, а в 2013 їх кількість за рік склала майже 11 мільйонів. У 2014 році кількість бажаючих поїхати в Україну росіян скоротилася більш, ніж в чотири рази – до приблизно 2,5 мільйонів чоловік, а в наступні два роки заляканих пропагандою росіян приїхало ще менше: в 2015-2016 році їх було трохи більше мільйона щорічно.

З 2014 року майже вдвічі зменшилася кількість білорусів, які відвідували Україну, що цілком пояснюється обстановкою в нашій країні. Так, в 2013-му з Білорусі до нас приїхали 3,4 мільйона чоловік, а в 2014-му – 1,6 мільйона, причому в наступні два роки тенденція збереглася, що легко пояснити мовленням на території Білорусі російських каналів.

Олексій МуляренкоГолова Рівненської обласної державної адміністрації
Муляренко має намір створити центри сприяння розвитку туризмуСказано 17 листопада 2016 р.Статус обіцянки: У процесі

При цьому громадяни Молдови в Україну як їздили, так і їздять – потік людей з неї мало змінився навіть з урахуванням початку бойових дій на Донбасі і коливається в районі чотирьох з гаком мільйонів чоловік в рік.

Що стосується не пострадянських країн, то найбільше туристів їдуть до нас з Туреччини, Ізраїлю та США, а також Німеччини і Великобританії, причому якщо в 2014-му році потік туристів з цих країн майже пересох і становив близько 3 тисяч в рік, то останніми роками ситуація почала виправлятися.

Найбільше туристів в Україні побувало в 2010-2012 роках, коли їх кількість становила близько мільйона чоловік. Уже в 2013-му потік туристів значно скоротився і став меншим за 500 тисяч людей за рік, а в наступні роки через війну став ще менше – до 150 тисяч на рік, хоча в 2016 році ситуація вже почала виправлятись і потік туристів трохи підріс.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...