Скільки іноземців відвідує Україну?

Читать на русском

Щорічно Україну відвідують мільйони іноземців: хто у справах, хто провідати рідню, а деякі їдуть подивитися визначні пам'ятки. «Слово і Діло» відстежило, скільки громадян інших країн їде до нас в останні роки і скільки грошей туристи приносять державі.

Для порівняння наші аналітики відстежили кількість іноземців, які відвідували Україну щороку, починаючи з 2010 і закінчуючи 2016 роками.

Відразу кидається в очі, що з моменту окупації Росією Криму та розв'язування нею війни на Донбасі кількість іноземців, які відвідують нашу країну, знизилося майже вдвічі. Наприклад, в 2013 році в Україні побували 24,7 мільйона іноземців (без урахування транзиту через нашу територію), а в 2014 – лише 12,7 мільйона.

Тут потрібно врахувати, що більша частина іноземців, які приїжджали до нас в попередні роки були з РФ, причому кількість російських громадян, які відвідали Україну, постійно зростала аж до 2013-го. Так, в 2010 в країну в'їхали близько 8 мільйонів росіян, а в 2013 їх кількість за рік склала майже 11 мільйонів. У 2014 році кількість бажаючих поїхати в Україну росіян скоротилася більш, ніж в чотири рази – до приблизно 2,5 мільйонів чоловік, а в наступні два роки заляканих пропагандою росіян приїхало ще менше: в 2015-2016 році їх було трохи більше мільйона щорічно.

З 2014 року майже вдвічі зменшилася кількість білорусів, які відвідували Україну, що цілком пояснюється обстановкою в нашій країні. Так, в 2013-му з Білорусі до нас приїхали 3,4 мільйона чоловік, а в 2014-му – 1,6 мільйона, причому в наступні два роки тенденція збереглася, що легко пояснити мовленням на території Білорусі російських каналів.

При цьому громадяни Молдови в Україну як їздили, так і їздять – потік людей з неї мало змінився навіть з урахуванням початку бойових дій на Донбасі і коливається в районі чотирьох з гаком мільйонів чоловік в рік.

Що стосується не пострадянських країн, то найбільше туристів їдуть до нас з Туреччини, Ізраїлю та США, а також Німеччини і Великобританії, причому якщо в 2014-му році потік туристів з цих країн майже пересох і становив близько 3 тисяч в рік, то останніми роками ситуація почала виправлятися.

Найбільше туристів в Україні побувало в 2010-2012 роках, коли їх кількість становила близько мільйона чоловік. Уже в 2013-му потік туристів значно скоротився і став меншим за 500 тисяч людей за рік, а в наступні роки через війну став ще менше – до 150 тисяч на рік, хоча в 2016 році ситуація вже почала виправлятись і потік туристів трохи підріс.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал