В Україні ціни на кавуни б'ють рекорди

Читать на русском
Ціни на кавуни в Україні продовжать зростати. Середня ціна в магазині на кавуни складає вже 8 гривень за кілограм.

Ціни на кавуни в Україні продовжать зростати. Середня ціна в магазині на кавуни складає вже 8 гривень за кілограм.

Про це повідомив голова Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в соціальній мережі Facebook, пише «Слово і Діло».

«В цьому році за баржами Гройсмана с кавунами спостерігає уся держава, чекаючи дешеві плоди. Але середня ціна в магазині становить зараз вже 8 грн. за кілограм», - зазначив він на своїй сторінці.

За його словами, вирощування баштанних це високорентабельний бізнес, але цей рік став важким як для виробників, так і для споживачів. Погода цього року стала несподіванкою, і навіть до кінця травня усі очікували заморозків. Кавуни ж можна висаджувати коли середня температура 10֯С, а краще - ще більше. Тому саджали вже пізно. А потім була аномальна спека, що потребувало постійних поливів.

Значно зросла в цьому році ціна на мінеральні добрива, щопризвело до того, що їх вносилось менше, ніж потрібно. А чим менше вноситься добрив – тим більшим буде рівень нітратів.

За словами Дорошенка, значну частку вартості найбільшої у світі ягоди складає перевезення.

«В цьому році Служба автомобільних доріг почала суворо ставитись до перевищення навантаження автомобілів, яке не може бути більшим за 40 т. Для цього розвернули цілу мережу з декількох сотень вагових комплексів. Минулого року це призводило до перекриття доріг водіями фур, які могли брати на борт 60, і навіть 100 т. З цієї причини руйнувались дороги навіть за один сезон», - зазначив він.

Розрекламовані ж перевезення баржами можуть забеспечити лише 3% усіх перевезень.

Як повідомляє «АПК-Інформ», ціни на кавуни в українських господарствах вже в середньому в 6,3 рази вище, ніж в аналогічний торішній період і є рекордними для кінця серпня за всю історію незалежності України. Для порівняння: до цього максимальними вважали ціни серпня 2014 р проте тоді вони не перевищували 2,3 грн.кг.

Нагадаємо, прославлена прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом баржа з херсонськими кавунами не доплила до Києва і встала під розвантаження в Переяславі-Хмельницькому: до столиці вони доїхали фурами.

Заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про відродження річкових перевезень по Дніпру після відправки баржі з кавунами з Херсона до Києва викликали нещодавно ажіотаж в ЗМІ і соцмережах. «Слово і Діло» розібралося в історії галузі та її потенціалі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...