В «Укроборонпромі» виявили порушення на сотні мільйонів

Читать на русском
За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.

За результатами перевірок на ДК «Укроборонпром» Державна аудиторська служба виявла факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на листа ДАС на адресу Мінекономрозвитку, передає «Слово і Діло».

У листі зазначається, що впродовж 2014-2016 років у плановому порядку були проведені державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств-учасників ДК «Укроборонпром».

За результатами перевірок виявлені факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.

«Насамперед — через маніпулювання процесом формування фінансових результатів для мінімізації сплати податків та відрахувань до бюджету», — зазначається у листі ДАС.

Як зазначається, були виявлені випадки реалізації продукції за цінами, нижчими від собівартості, не виконувалися договірні зобов'язання, що призводило до утворення боргів та застосування штрафів.

Цифри у звіті аудиторської служби могли бути значно більшими, проте деякі підприємства ДАС не змогла перевірити через відсутність звітності.

«Ревізія фінансово-господарської діяльності ДП «Харківське державне авіаційне підприємство» за 2013-2016 роки у квітні 2017 року не проведена через відсутність ведення бухгалтерського обліку, складення фінансової звітності лише за третій квартал 2016 року. Про це повідомлені НАБУ та поліція», — йдеться в листі.

Найбільші порушення виявлені у компанії «Укрспецекспорт» та на її дочірніх підприємствах: «Промоборонекспорт», «Укрінмаш», «Таско-експорт», «Прогрес», «Спецтехноекспорт», «Укроборонсервіс».

Служба також встановила порушення, які призвели до втрати активів та неефективних витрат ресурсів на загальну суму понад 685 млн гривень.

Як сказано у листі ДАС, дочірні підприємства «Укрспецекспорту» (входить до складу концерну - ред) і сама компанія у 2016 році здійснювали витрати, не передбачені фінансовими планами, а ДП «Таско-експорт» взагалі витратило понад 533 млн гривень за відсутності фінпланів.

Крім цього, у 2014-2015 роках Держфінінспекція двічі проводила ревізії «Укроборонпрому», які виявили фінансові порушення та факти неефективного витрачання ресурсів на загальну суму понад 500 млн гривень.

Як відомо, концерн контролюють люди президента Порошенка. З 2014 року концерном керує Роман Романов. Фізик-педагог за освітою, до свого призначення в «Укроборонпром» Романов був дилером корпорації «Богдан» у Херсонській області, а під час президентських виборів 2014 року очолював штаб Порошенка в області.

Укроборонпром за три роки отримав замовлення на 12 мільярдів.

Раніше ГПУ виявила 6-мільярдну дірку в оборонному бюджеті України за 2016 рік.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал