НАБУ перевіряє Новинського за фактами незаконного збагачення

Читать на русском
В Антикорупційному бюро перевіряють електронну декларацію члена фракції Опозиційного блоку Вадима Новинського.
Вадим Новинський

Детективи Національного антикорупційного бюро проводять досудове розслідування за фактами можливого декларування недостовірної інформації і незаконного збагачення народним депутатом від фракції «Опозиційного блоку» Вадима Новинського.

Номер провадження, під яким ведеться розслідування стосовно депутата журналісту «Слова і Діла» назвали в ГО «Антикорупційний штаб».

В однієї з ухвал у рамках цього розслідування детектив НАБУ у клопотанні вказав, що Новинський забув задекларувати інформацію про те, що він є бенефіціарним власником ПАТ «Херсонський суднобудівний завод». За інформацією Бюро, майже 35% акцій цього заводу до 2010 року володів кіпрський офшор Energees Investments Limited, бенефіціаром якого є сам Новинський.

«У декларації за 2015 рік Вадим Новинський зазначив, що є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) компанії Energees Investments Limited. Такі ж відомості зазначені ним і у декларації за 2016 рік», – зазначив детектив.

У НАБУ вказали, що згідно з інформацією ПАТ «Національний депозитарій України», акції Херсонського суднобудівного заводу обліковувались на рахунках, відкритих наступним депозитарним установам: Укрсоцбанк, ПриватБанк, банк «Південний», ТОВ «Джером Секрьюрітіз», «СТ КОМ-БРОК» (у 2016 році цю фірму замінила компанія ТОВ «ПРБ») і ТОВ «Депозитарно-фондова компанія «Славутич-Капітал». У зв'язку з цим, детектив просив суд надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні «ДФК «Славутич-Капітал» і містять інформацію про власників (співвласників) Херсонського суднобудівного заводу.

Слідчий суддя вислухав аргументи детектива НАБУ і надав тимчасовий доступ до документів «ДФК «Славутич-Капітал».

Нагадаємо, у НАБУ повідомили, що перевіряють Полякова за фактами можливого незаконного збагачення.

Раніше Бюро і САП представили факти незаконного збагачення нардепа Євгена Дейдея.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: