Скандали, інтриги та президент США: буде імпічмент чи ні – все в руках Трампа

Читать на русском
Михайло Пашковспівдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

Передвиборча кампанія й старт президентства Трампа вже були дуже конфліктними. Цей шлейф продовжився. Трамп зіпсував відносини і з силовими відомствами – ЦРУ, ФБР, і з пресою, а їм довіряє суспільство. До того ж були конфлікти з істеблішментом.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи заяву екс-віце-президента США Альберта Гора, який не виключив дострокового завершення президентства Трампа.

«Трамп виступив епатажним політиком, який викликав на себе серйозний вогонь критики. Свою політику він веде в дуже експресивній і безпосередній манері. Це все, звісно, викликає заперечення. Зараз він пожинає плоди», – констатував Пашков.

Поетапно наповнюючи свій бекграунд негативними сюжетами, Трамп поки рухається в бік імпічменту. Те, що він увійде в історію як конфліктний і геть не найуспішніший президент США, видно вже на страті.

На його думку, важливим є те, наскільки ефективною буде його подальша внутрішня політика.

«Американці все одно більше орієнтуються на політику всередині країни, ніж на зовнішню. Це буде ключовим моментом», – додав Пашков.

На думку фахівця, провідний істеблішмент спочатку був проти президентства Трампа, й це також позначається зараз.

«Ускладнив ситуацію Трамп двома різкими кроками. По-перше, відмовився від кліматичної угоди. По-друге, негативно вплинула його позиція на рахунок трансатлантичної зони вільної торгівлі. Це все йде до його скарбнички зі знаком «мінус», – зазначив експерт.

100 днів президентства Трампа: чого боявся Київ і що не збулося для МосквиДиректор служби «Український барометр» оцінив перші 100 днів президентства Дональда Трампа та розповів, чого можна очікувати від США в подальшому.

За його словами, чи стане мінус плюсом, залежатиме й від команди Трампа.

«Були повідомлення, що Держдеп ігнорує команди Білого дому. Виникає якась диспропорція. З'явилися повідомлення про відставку Тіллерсона. Диму без вогню не буває. Тому, напевно, деякі проблеми в управлінні присутні», – уточнив Михайло Пашков.

«Згладжувати конфлікти й гострі кути, які Трамп спровокував сам ще на старті, йому доведеться також самому, і якщо це йому вдасться, то з негативного клінчу він вийде, а якщо ні – то ситуація лише ускладнюватиметься. Внутрішня конфліктність і зовнішні проблеми переплелися. Буде імпічмент чи ні – все в руках Трампа», – резюмував Михайло Пашков.

Як повідомлялося раніше, десять міст США вимагають імпічменту Дональда Трампа. З офіційним запитом вони звернулися до Конгресу.

Член палати представників Конгресу, демократ зі штату Техас Ел Грін також заявив, що після детального вивчення законодавства може ініціювати процедуру імпічменту.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал