Гриневич анонсувала експеримент щодо ЗНО з іноземних мов

Читать на русском
Міністерство освіти та науки запланувало у 2018 році провести експеримент зі вступу до вишів зі складання ЗНО з іноземних мов.

Міністерство освіти та науки запланувало у 2018 році провести експеримент зі вступу до вишів зі складання ЗНО з іноземних мов.

Про це повідомила очільниця відомства Лілія Гриневич у четвер, 3 серпня, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Українську правду».

Вона нагадала, що цього року, як і минулого, обов’язкове ЗНО складали вступники на магістратуру з «Права». В 2018 році обов’язкове ЗНО складатимуть також вступники на магістратуру з «Міжнародного права».

Цього року один з блоків тестування на ЗНО з права – це іноземна мова. Так, цей блок складає 16 тисяч 606 вступників, зокрема: німецьку – 747, французьку – 139, англійську – 15 тис. 720 осіб.

286 вступників звільнені від написання тесту з іноземної мови, адже мають мовний сертифікат міжнародного зразка.

З наступного року відомство також проведе експеримент для вступу за результатами ЗНО з іноземних мов (або англійської, або німецької, або французької, або іспанської) на спеціальності галузей знань: «Гуманітарні науки», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика» та «Сфера обслуговування».

«У 2018 році це буде лише експеримент для окремих ВНЗ, а з 2019 року, якщо все вдасться, ця система буде запроваджена на території всієї України», – зазначила Гриневич.

Вона додала, що ЗНО є ефективним запобіжником проти корупції під час вступу до ВНЗ, однак його неможливо запровадити на вступ для всіх спеціальностей магістратури.

Також Гриневич розповіла, що в 2017 році вступна кампанія пройшла у відведені терміни, але були проблеми з її проведенням.

Крім того, Міносвіти пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати про витрачені кошти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: