Червакова: на порядку денному Ради – законопроекти, що обмежують свободу слова

Читать на русском
На порядку денному Верховної Ради 13 липня стоїть законопроект щодо протидії загрозам національної безпеки в інформаційній сфері.

На порядку денному Верховної Ради 13 липня стоїть законопроект щодо протидії загрозам національної безпеки в інформаційній сфері.

Про це повідомила перша заступниця голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради Ольга Червакова на своїй сторінці в Facebook, передає «Слово і Діло».

Законопроект внесено нардепами з комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком і Тетяною Чорновол.

Згідно з проектом закону, загрозами нацбезпеці в інформаційній сфері, зокрема, пропонується вважати «здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, обєднаннями громадян, юридичними особами». Автори законопроекту пропонують вважати це складовою частиною «технологічного тероризму».

СБУ надається право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути рішення прокурора, слідчого, узгоджене з прокурором, або рішення РНБО.

«Очевидно, що зі вступом в дію цього закону «технологічними терористами» стануть Найєм, Лещенко та всі, хто завтра вийде вимагати скасування депутатського імунітету під Верховну Раду. Адже вони здійснюватимуть вплив на орган державної влади», – написала Червакова.

Крім того, як зазначила Червакова, всі інформаційні ресурси, які висвітлюють ці події, стануть кандидатами на закриття.

Також 13 липня у Верховній Раді буде узгоджуватися в цілому законопроект про кібербезпеку.

«Поправкою депутата Руслана Лук'янчука (фракція «Народний фронт») в перехідних положеннях вносяться зміни до закону «Про інформацію». Пропонується запровадити нове поняття – «технологічна інформація». Це інформація про всі технологічні процеси в будь-яких галузях господарства, а також інформація про процеси, що негативно впливають на стан здоров'я та безпеку людей, стан навколишнього природного середовища, економічну, політичну, соціальну стабільність суспільних відносин або провадження суб’єктами господарювання діяльності. Тобто про все», – написала Червакова.

Вона зазначила, що законопроект того ж змісту вносився урядом Арсенія Яценюка, однак він отримав негативний висновок комітету з питань свободи слова та інформполітики й не потрапив на голосування.

Зазначимо, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що українські парламентарі стали співучасниками кіберзлочинів проти власної країни, оскільки кібератакам та інформаційним загрозам неможливо ефективно протидіяти без законодавчого врегулювання.

Також раніше Служба безпеки України заблокувала 10 сайтів, призначених для поширення антиукраїнської пропаганди.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал