Мирний план для Донбасу: новий етап великої політичної гри починається за старими правилами

Читать на русском
Богдан Яременко

*Починається новий динамічний етап великої політичної гри. Як не парадоксально, він починається за старими правилами.**

Про це дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко написав на своїй сторінці в Facebook, передає «Слово і Діло».

«Цей етап припадає на не найкращий час для Ангели Меркель, що наближається до виборів, на яких ніби й лідирує, але кожен крок може мати серйозні наслідки. Меркель до жовтня буде змушена дотримуватися дуже консервативного підходу. Позиція не змінюватиметься – Мінські домовленості з поясненням, що Росія має виконувати свою частину», – констатував він.

Натомість, на його думку, Емануель Макрон є більш активним.

«Макрон хоче перемог, звершень. Але з огляду на складні відносини зі США та надскладну ситуацію в ЄС, він здебільшого підтримуватиме Ангелу Меркель. Макрон, схоже, добре усвідомлює відповідальність за європейську єдність», – зазначив дипломат.

Проблема, за якою варто стежити, це здатність Макрона опиратися промосковському політичному та бізнесовому лобі.

Щодо США, то, на його думку, Трамп не пропонує нічого відмінного від того, що, за його ж словами, неправильно робив Барак Обама – стримування Росії, де потрібно, та співробітництво з нею.

«Ймовірно, ця ситуація залишатиметься незмінною не завжди, але щодо України його, схоже, наразі надійно загнали в коридор можливостей – санкції проти РФ зберігатимуться доти, доки під окупацією будуть Донбас і Крим», – припустив експерт.

При цьому він нагадав, що РФ наближається до виборів, тому Путін не може дозволити собі в цей час якийсь політичний відступ.

«Економічне становище РФ зовсім не свідчить про те, що прогнози щодо розпаду Росії можуть справдитися в перспективі кількох років. Путін наполягатиме на своєму», – уточнив Яременко.

Крім того, дипломат вважає, що й у президента України Петра Порошенка поза Мінськими домовленостями позиції немає.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко запевнив, що Україна переможе у війні на Донбасі за рахунок підтримки народуСказано 18 червня 2014 р.Статус обіцянки: Архів

«Всі внутрішні рухи в плані якихось нових законів радше варто сприймати в контексті пошуку президентськими технологами способів відтермінування виборів, а якщо з рейтингом і надалі буде погано, то буде загравання з патріотично налаштованими українцями. Тому «наша песня хороша – начинай сначала», – проаналізував Богдан Яременко.

Додамо, президент України Петро України анонсував, що повноцінна зустріч у Нормандському форматі може відбутися до кінця липня.

Нагадаємо, три роки тому Порошенко пообіцяв, що Україна переможе у війні на Донбасі за рахунок підтримки народу.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: