В Іспанії ексгумують тіло Сальвадора Далі

Читать на русском
Суд в Мадриді ухвалив ексгумувати останки живописця Сальвадора Далі для проведення ДНК-тесту.

Суд в Мадриді ухвалив ексгумувати останки живописця Сальвадора Далі для проведення ДНК-тесту.

Таким чином суд задовольнив вимогу 60-річної Пілар Абель, яка стверджує, що є дочкою художника.   Ексгумація необхідна, оскільки біологічного матеріалу або особистих речей, на підставі яких можна було б встановити батьківство, не збереглося, повідомляють іспанські ЗМІ з посиланням на рішення суду. Експертиза буде проведена в Національному інституті токсикології.

Абель вимагає визнати її дочкою Далі вже не перший рік. Жінка стверджує, що в 1955 році її мати працювала в одній сім'ї в Кадакесі, де також був будинок у Далі. За словами Абель, між її матір'ю та художником зав'язалася дружба, яка переросла в таємну любов. Про це Абель нібито розповіла її бабуся.

У 1955 році Далі було 49 років. З 1934 року він був одружений з російською емігранткою Галой (Оленою Дмитрівною Дьяконовою), дітей у них не було. Далі помер у 1989 році. Його тіло знаходиться в склепі на території театру-музею Далі в місті Фігерасі.

Відомо, що в 2007 році Абель вже проводила ДНК-аналіз для встановлення батьківства, матеріалом для якого слугували залишки шкіри і волосся, що збереглися в гіпсовій посмертній масці Далі. Однак жінка стверджує, що так і не отримала результатів експертизи.

У 2005 році Пілар Абель пред'являла позов на 600 тисяч євро письменникові Хав'єру Серкасу. За словами жінки, письменник в образливій манері зобразив її в своєму романі Солдати Саламін. Позов був відхилений судом Жирони в 2006 році.

Нагадаємо, один з найвідоміших портретів пензля Пабло Пікассо - «Жінка, що сидить в блакитній сукні» був проданий на аукціоні за 45 мільйонів доларів.

Як повідомлялося, унікальний смарагд Рокфеллерів продадуть на аукціоні Christie's.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: