Білий дім оприлюднив стенограму розмови Трампа з Порошенком

Читать на русском
Трамп: Для мене велика честь бути з президентом Порошенком з України, - місця, у справи якого ми всі дуже залучені. І ви це бачили, і всі читали про це.

З'явилася стенограма відкритої зустрічі очільника США Дональда Трампа з президентом України Петром Порошенком.

Повну стенограму розмови двох лідерів оприлюднив прес-центр Білого дому, передає «Слово і Діло».

Трамп: Для мене велика честь бути з президентом Порошенком з України, - місця, у справи якого ми всі дуже залучені. І ви це бачили, і всі читали про це.

І у нас були дуже-дуже хороші дискусії. Це буде тривати протягом дня. І я думаю, що було досягнуто значного прогресу. Для нас велика честь приймати вас, пан президент. Дякуємо. Щиро Дякую.

Ви хотіли б що-небудь сказати?

Порошенко: Для мене велика честь і велике задоволення бути разом з вами, пан президент - ви один з найнадійніших прихильників і стратегічних партнерів для України.

Ми дійсно боремося за свободу і демократію завдяки вашій сильній підтримці в області безпеки і оборони - підтримки нашої оборони, підтримки моєї 45-мільйонної нації, країни, яка є найбільшою на європейському континенті. І я абсолютно впевнений, що Україна - це історія успіху. Я пишаюся тим, що ви, пан президент, і Сполучені Штати, є співавтором цієї історії успіху.

І ми дуже захоплюємося вашим керівництвом, вашими дуже ефективними кроками, тому що сьогодні ми виокремлюємо два історичних дня - п'ять місяців вашого президентства і - коли ми запустили перший мирний план - мирний план України. І я абсолютно впевнений, що наша ефективна координація принесе мир нашій нації, на нашу землю і зможе підтримати нашу територіальну цілісність і суверенітет.

Трамп: Дякую. Це велика честь. Щиро Дякую. Дякуємо.

Питання із зали: Як ви відповісте на смерть Отто Вормбіра?

Трамп: Я думаю, Отто - це ганьба, що трапилося з Отто. Це повна ганьба, що трапилося з Отто. Це ніколи не повинно допускатися. І, чесно кажучи, якби його повернули додому раніше, я думаю, що результат був би зовсім іншим. У той же день його повинні були привезти додому. Результат був би зовсім іншим.

Але те, що трапилося з Отто, - ганьба. І я говорив з його сім'єю. Його сім'я неймовірна, що вони пережили. Але його потрібно було повернути додому ще давно.

Дуже вам дякую. Я ціную це.

Раніше повідомлялося, що Трамп задоволений діалогом з Порошенком і вважає, що в переговорах було досягнуто «значного прогресу».

Також зазначимо, що американські ЗМІ змушені були змінити тексти первинних публікацій про зустріч президентів України та США, визнавши серйозність візиту глави української держави.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...