Молдова і Британія опинилися на межі дипломатичного скандалу

Читать на русском
Минулого тижня делегація придністровських чиновників на чолі з главою невизнаної республіки здійснила візит до Великої Британії.

Через візит до Лондона глави невизнаного Придністров'я Вадима Красносельського, якого прийняли у британському МЗС, Молдова і Велика Британія опинилися на межі дипломатичного скандалу.

Про це повідомляє молдовське видання Newsmaker, передає «Слово і Діло».

Минулого тижня делегація придністровських чиновників на чолі з главою невизнаної республіки здійснила візит до Великої Британії.

Делегацію, до якої увійшли також глава уряду невизнаної республіки та глава зовнішньополітичного відомства, прийняли в британському МЗС. Крім того, Красносельський виступив в Оксфорді з лекцією про «історико-правові основи державності ПМР» та зустрівся з російським послом у Лондоні Олександром Яковенком.

Росія висилає з країни п'ятьох співробітників посольства МолдовиМЗС РФ вручило раднику-посланнику Молдови Миколі Мийне ноту про визнання персонами нон грата п'ятьох працівників молдавського посольства.

Повідомлення про візит до Лондона придністровських чиновників з'явилося на сайті лідера Придністров'я.

Кишинів, за інформацією видання, просив Лондон не приймати придністровських чиновників на офіційному рівні. 18 червня спікер парламенту Молдови Андріан Канду повідомив, що МЗС Молдови буде доручено перевірити інформацію про візит представників Придністров'я в Лондон та з’ясувати, чому було грубо порушено міжнародне право.

Посольство Великої Британії у Молдові згодом виступило з роз'ясненнями з приводу зустрічі. Там зазначили, що Красносельський зустрічався з додатковим директором у справах Східної Європи та Центральної Азії британського МЗС Ніколою Поллітт, а візит «кількох політичних представників» з Придністров'я в Лондон був «не офіційним, а приватним». У дипмісії відзначили, що позиція Лондона з приводу Придністров'я залишається незмінною.

«Ми, як і раніше, підтримуємо всеосяжне мирне врегулювання придністровського конфлікту, засноване на суверенітеті і територіальній цілісності Молдови із спеціальним статусом для Придністров'я… Будь-яке припущення, що позиція Сполученого Королівства могла змінитися або, що ми визнаємо Придністров'я, некоректне», - ідеться у повідомленні посольства Великої Британії.

Нагадаємо, п'ятеро раніше висланих з Молдови російських дипломатів були офіцерами ГРУ РФ і займалися вербуванням бойовиків для участі у війні проти України на Донбасі.

У свою чергу, мМіністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дипломати України і Молдови завершують переговори про демаркацію спільного кордону між країнами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: