Нацбанк планує випустити криптовалюту на основі гривні

Читать на русском
Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій.

Національний банк України розглядає можливість випуску електронної гривні на базі інноваційних технологій.

Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна в прес-службі НБУ, передає «Слово і Діло».

«У рамках заходів проекту Cashless еconomy аналізуються можливості використання технологій blockchain для впровадження інноваційної, високозахищеної, ефективної та гнучкої платформи, покликаної задовольнити потреби платіжного ринку країни і вирішити проблемні питання в сфері безготівкового обороту коштів в Україні. Зараз НБУ працює над можливістю створення такого програмно-технологічного рішення. Його реалізація дозволить побудувати загальнодержавну, прозору і високоефективну роздрібну платіжну платформу з мінімальними транзакційними витратами і практично миттєвою швидкістю переказу грошей від одного учасника до іншого», - сказав представник прес-служби.

На першому етапі вивчається можливість пілотного впровадження прототипу платформи та інноваційного платіжного інструменту.

Пілотний проект планується провести на волонтерських засадах із залученням ініціативних учасників платіжного ринку України. Після реалізації пілотного проекту та оцінки його результатів, НБУ прийме рішення про подальші дії щодо повномасштабного розгортання платформи та наступних етапів.

Нагадаємо, вступили в силу нові правила грошових переказів за кордон.

Раніше НБУ з'ясував, скільки «кешу» зберігається поза банківською системою України.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: