ЄС запустив в Україні трирічну антикорупційну ініціативу

Читать на русском
В Україні запустили трирічну антикорупційну ініціативу Євросоюзу бюджетом в 15,84 млн євро.
Фото: Антикорупційний штаб

В Україні запустили антикорупційну ініціативу Європейського союзу (EUACI) загальним бюджетом у 15,84 мільйонів євро розраховану на три роки.

У запуску взяв участь комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Ган, повідомляє «Слово і Діло».

«Я радий, що сьогодні ми починаємо наймасштабнішу ініціативу щодо запобігання корупції... ЄС хоче допомагати Україні і очікує від України дій у відповідь», – заявив Хан.

Він також зазначив, що метою антикорупційної ініціативи є посилення спроможності новостворених українських антикорупційних інституцій, а також зміцнення зовнішнього контролю за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства і ЗМІ. Ініціатива розрахована на 3 роки, внесок Європейської комісії в її функціонування становить 14,5 млн євро, а також 1,34 млн євро – МЗС Данії.

Дана ініціатива складається з трьох елементів, перший, з яких передбачає посилення антикорупційних органів у веденні розслідувань, здійсненні кримінальних переслідувань, в також покарання випадків корупції. В рамках даного компонента будуть доступні різні види підтримки, як експертної, так і ІТ-допомоги.

Другий компонент передбачає створення консультаційної ради міжнародних експертів, який буде сприяти зміцненню можливостей комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції ретельно дослідити законодавство в сфері боротьби з корупцією та стежити за впровадженням реформи.

Третій елемент сприятиме залученню громадянського суспільства і ЗМІ в антикорупційну діяльність, особливо в регіонах, шляхом надання грантів.

Нагадаємо, в Україні сьогодні планувалося запустити антикорупційну ініціативу Євросоюзу.

Раніше ЄС і Данія ухвалили рішення про запуск в Україні антикорупційної ініціативи.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал