Дочасний вихід на пенсію за вислугою років варто зберегти для працівників підприємств із важкими умовами праці та шкідливих виробництв. Але неприпустимо, коли правоохоронці отримують пенсію у 45 років. Такого ніде в світі немає. Якщо мають якусь травму, інвалідність, то отримують допомогу. Здорові люди не йдуть на державне пенсійне забезпечення.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Комітету економістів України Андрій Новак, повідомляє «Слово і Діло».
На його переконання, для успішної реалізації пенсійної реформи мають бути витримані дві умови.
«По-перше – треба підвищити пенсійний вік. У Європі чоловіки виходять на пенсію не раніше 65, а жінки – 64 років. Це при тому, що там багаті та забезпечені країни. Україна – бідна країна, і не може дозволити собі такий низький пенсійний вік, як сьогодні», - вважає експерт.
На його погляд, підвищення страхового стажу – правильна ініціатива.
«Друга умова – потрібно перейти до трирівневої пенсійної системи, де 2-3 рівень накопичувальні. Тільки тоді ми поступово щороку зможемо зменшувати навантаження на Пенсійний фонд. І за років 35 зможемо позбутися проблем, які маємо нині», - пояснює експерт.
За його словами, за 5 років можна поступово підняти пенсійний вік до 65 років.
Економіст зазначив, що цю проблему можна вирішити лише комплексним підходом. «Треба підходити комплексно – поліпшувати медицину і пропагувати здоровий спосіб життя. Також потрібно дивитися на рівень розвитку економіки, який дає рівень зайнятості населення. Варто передбачити страхові соціальні гарантії. Заборонити звільнення як мінімум за 3 роки до пенсії. Роботодавець повинен виплачувати звільненому робітнику зарплатню за 1-2 місяці», - резюмував Андрій Новак.
Раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко запевняв, що не допустить затримок пенсійних виплат і обмежень прав працюючих пенсіонерів. Загальний показник рівня відповідальності політика – 35%.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»