Кіберполіція попередила українців про атаку вірусу WannaCry

Читать на русском
Департамент кіберполіції Національної поліції звертається до українців з рекомендаціями, як не потрапити в пастку до хакерів-здирників, що запустили в інтернет вірус WCry.

Департамент кіберполіції Національної поліції звертається до українців з рекомендаціями, як не потрапити в пастку до хакерів-здирників, що запустили в інтернет вірус WCry.

Зокрема, кіберполіція не радить переходити за сумнівними посиланнями, що надходять на електронну пошту, адже саме це посилання може бути інфіковане шкідливим вірусом, інформує «Слово і Діло».

Крім того, не варто завантажувати програми, які не є перевіреними, адже вони також можуть бути інфіковані.

На сторінці сайту Департаменту кіберполіції розміщено банер із посиланням на сайт для дешифрування шкідливих програм.

Правоохоронці просять усіх громадян, які стали жертвами шкідливого програмного забезпечення «вимагача», звернутися до Департаменту кіберполіції для своєчасного реагування - за телефоном гарячої лінії +380443743740 (з 9:00 до 18:30 в робочі дні) або використовуючи форму зворотного зв'язку.

За інформацією кіберполіції, для запобігання потрапляння вірусу на комп'ютер треба виконати деякі дії.

Передусім необхідно встановити останню актуальну версію операційної системи з останніми оновленнями.

Також необхідно постійно оновлювати програмне забезпечення, яке використовується щодня і тільки з офіційних джерел. Обов'язкова наявність останньої версії антивірусного програмного забезпечення.

Необхідно встановити дієву систему відновлення, щоб зараження ПО не змогло назавжди зруйнувати персональні дані.

Кіберполіція підкреслює: нікому не довіряйте, тому що всі облікові записи може бути скомпрометовано, і з облікових записів друзів у соціальних мережах, колег або партнерів з онлайн-ігор можуть надсилатися шкідливі посилання. Не слід відкривати вкладення, що містяться в електронних листах від незнайомих людей.

Увімкніть у налаштуваннях Windows на своєму комп'ютері функцію Показувати розширення файлів. При цьому буде набагато легше помічати потенційно шкідливі файли.

«Тримайтеся подалі від файлів із розширеннями, як .exe, .vbs і .scr. Шахраї можуть використовувати кілька розширень, щоб замаскувати шкідливий файл як нібито відео, фото або документ (наприклад, 11111.avi.exe або doc.scr)», - відзначають у поліції.

У разі виявлення на ПК нестандартного або невідомого процесу необхідно негайно відключити його від Інтернету або інших мережних підключень (таких як домашнє підключення Wi-Fi) - це дасть змогу запобігти поширенню зараження.

Як повідомлялося, масштабна хакерська атака вразила десятки тисяч комп'ютерів по всьому світу.

США готові допомогти побороти вірус, який атакував комп'ютери у всьому світі.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал