Українцям виплатять заощаджені субсидії готівкою

Читать на русском
В Україні за минулий опалювальний період сума невикористаних субсидій склала понад 14 млрд гривень.

В Україні за минулий опалювальний період сума невикористаних субсидій склала понад 14 млрд гривень.

Про це повідомляє урядовий сайт teplo.gov.ua, пише «Слово і Діло».

Як наголошується, зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою.

«Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до бюджету», - йдеться у повідомленні.

«В Україні дуже багато родин, які використовують значно менше, за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. В результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги», - повідомляє прес-служба уряду.

«Якщо, скажімо, опалення має сезонність, і зекономлену в минулому місяці субсидію, можна використати в наступному, більш холоднішому, то з водою все по-іншому. Фактичний обсяг використання води в середньому є стабільний кожного місяця», - наголошується у повідомленні.

Однак, як зазначається, є дуже багато випадків, коли люди оформляють субсидію на гарячу воду, але фактично її не споживають, бо користуються бойлером або газовою колонкою.

«До прикладу, норматив на одну людину 1,6 куб. гарячої води в місяць. Якщо в сім’ї проживає троє осіб, за рік накопичується більше 3 000 гривень невикористаної допомоги. Держава не може залишати на рахунках у монополістів виділені людям кошти на оплату комунальних платежів, якщо послугу людям фактично не надано», - заявили у Кабміні.

«Тому якщо газ, тепло, електроенергію чи воду не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни. Як кажуть в народі: «копійка гривню береже», - повідомляє прес-служба.

Оновлена програма житлових субсидій: що змінилося?З 1 травня в Україні почала працювати оновлена програма житлових субсидій: «Слово і Діло» розібралося, які зміни чекають українців.

«Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунок отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій», - йдеться у повідомленні.

Наприклад, за минулий опалювальний період сума невикористаних субсидій становила понад 14 млрд гривень.

Нагадаємо, з 1 травня 2017 року житлова субсидія на наступний період не призначатиметься за наявності двомісячної заборгованості з оплати послуг ЖКГ.

Як відомо, майже 70% платежів за газ оплачуються за рахунок субсидій і пільг.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал