Російські сценарії для Донбасу: від тактики «поглинання» ОРДЛО до референдуму

Читать на русском
Михайло Пашковспівдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

Переговорний процес по Донбасу в «нормандському форматі» навіть з приходом Макрона поставлений на паузу. РФ тим часом використовує це для нарощування своїх позицій на Сході України.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи зміни політики РФ в питанні врегулювання конфлікту на Донбасі з огляду на підсумки виборів у Франції.

«Відбувається дуже потужна латентна інтеграція територій ОРДЛО Росією. Тільки за останній квартал минулого року кількість приїздів росіян з «культурно-гуманітарною» місією, концертів, виступів діячів культури в ОРДЛО було близько 60-ти. Уже в першому кварталі 2017 року це число зросло удвічі. При цьому триває низка процесів, які чітко свідчать, що тенденція поглинання збережеться», - міркує фахівець.

Разом із тим, за його словами, ключовий момент полягає в тому, що геополітичні очікування РФ руйнуються.

Нормандський формат відновить роботу влітку − КулебаПауза у зустрічах «нормандської четвірки» на вищому рівні, обумовлена ​​примйдешніми виборами у Франції і Німеччині, не вплине на зустрічі представників усіх чотирьох країн, які відновляться влітку поточного року.

«Надії на Трампа і «велику угоду» з ним, на перемогу у Франції Ле Пен вже зазнали краху. Очевидно, що РФ коригуватиме свою політику щодо ОРДЛО. Якщо спершу йшлося про «спихування» територій з особливим статусом назад до складу України, то зараз ситуація змінюється. Кремль розуміє, що зворотнє вбудовування ОРДЛО в Україну не вийшло. Хочуть чи не хочуть, вони будуть проводити латентну «повзучу» інтеграцію», - пояснює Пашков.

На його погляд, Україна зараз може опинитися на перехресті кількох можливих сценаріїв розвитку подій.

«Один із варіантів – придністровський: на Донбасі збережеться тліючий, частково «заморожений» конфлікт з перспективою його подальшої ескалації. Другий варіант – осетино-абхазький, з визнанням цих територій як незалежних держав. Можливим сигналом до таких дій РФ буде бажання Росії ближче до зими запустити референдуми щодо приєднання ОРДЛО до РФ», - проаналізував Михайло Пашков.

Нагадаємо, новообраний президент Франції Еммануель Макрон раніше заявляв про необхідність домогтися від РФ деескалації на Донбасі та повідомив, що не підкорятиметься «диктату Путіна».

Президент РФ одним з останніх привітав Макрона з перемогою на виборах.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...