Партія Ле Пен отримала в Росії кредит на 9 мільйонів євро за підтримку політики РФ в Україні – ЗМІ

Читать на русском
Партія кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен Національний фронт отримала в 2014 році кредит на 9 мільйонів євро в російському банку ПЧРБ за публічну підтримку дій Кремля в Україні.
фото: AFP/Getty Images

Партія кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен «Національний фронт» отримала в 2014 році кредит на 9 мільйонів євро в російському банку ПЧРБ за публічну підтримку дій Кремля в Україні.

Про це пише французький медіа-портал Mediapart, повідомляє «Слово і Діло».

За даними видання, посередниками при отриманні Ле Пен кредиту в ПЧРБ виступили євродепутат від «Національного фронту» Жан-Люк Шафхаузер і член Ради Федерації РФ, спецпредставник президента РФ Олександр Бабаков.

У виданні відзначили, що 17 березня 2016 року Шафхаузер і Бабаков зустрічалися в Женеві, щоб обговорити подальші кредити «Національного фронту» в інших банках РФ.

Також Mediapart привів фрагмент електронного листа Шафхаузера за липень 2014 року, де він написав, що «Марін готова надіслати до Reuters заяву» щодо ситуації в Україні. При цьому одержувачем листа був Олександр Воробйов, який пізніше допоміг Ле Пен отримати гроші в російському банку.

При цьому Воробйов запропонував євродепутату приклад заяви щодо ситуації в Україні, яке повинна була зробити Ле Пен. У той же час у виданні відзначили, що голова «Нацфронту» не стала посилати цю заяву.

За інформацією видання, фінансова прокуратура Франції з лютого 2016 року веде попереднє розслідування після отримання інформації від підрозділу Мінфіну Франції по боротьбі з відмиванням коштів, намагаючись визначити походження грошей Шафхаузера.

«Національний фронт» отримав кредит на 9 мільйонів євро в Першому чесько-російському банку (ПЧРБ) у вересні 2014 року, а в березні 2016 року кредит переуступили зареєстрованої в Москві фірмі «Конті».

Нагадаємо, 2 травня Ле Пен звинуватили в плагіаті: вона використовувала фрагменти промови кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона протягом свого виступу.

Раніше Європарламент переглянув суму збитків за шість років через виплати заробітних плат фіктивно працевлаштованим помічникам євродепутатів від ультраправого «Національного фронту».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...