Росія озвучила умову для надання громадянства українським екс-беркутівцям

Читать на русском
У Росії готові надати російське громадянство екс-беркутівцям, якщо вони виявлять готовність відмовитися від українського паспорта.

У Росії допускають надання російського громадянства екс-беркутівцям, які втекли до РФ.

Про це сказав перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін, передає «Говорить Москва», повідомляє «Слово і Діло».

За словами Затуліна, для цього екс-беркутівці повинні висловити готовність відмовитися від українського паспорта.

«У цій ситуації можна було б вдатися або до програми добровільного переселення співвітчизників до Росії, або до положення про тимчасовий притулок, яке саме з подіями в Україні у нас було введено в дію. Все це передбачає певні процедури, але якщо самі громадяни України хочуть на них піти, то в цьому випадку вони можуть бути застосовані. Правда, це означає одночасно вихід з громадянства України відповідно до наших нинішніх законів. Тому все залежить не тільки від нас, але і від них», - сказав він.

При цьому Затулін зазначив, що колишні бійці українського спецназу не можуть бути визнані в Росії політичними емігрантами.

«Вони в чистому вигляді є політичним емігрантам, але у нас політичний притулок не може бути надано громадянам країн, з якими у РФ безвізовий порядок перетину кордону. А з Україною досі у нас саме такий порядок», - сказав він.

Затулін підкреслив, що вніс до Держдуми законопроект про скасування цієї норми. Однак на наразі документ поки не обговорювався.

Як повідомлялося, звільнений Апеляційним судом Києва колишній боєць «Беркута» Віталій Гончаренко і ще троє його колишніх колег втекли до Росії. Про це він і інші колишні співробітники харківського батальйону «Беркут» заявили, опублікувавши відеозвернення на Youtube, яке записали нібито на території Росії.

У Генпрокуратурі заявили, що не мають підтвердження інформації про втечу до Росії чотирьох колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: