Нові правила енергоринку: що дасть закон про ринок електроенергії споживачу

Читать на русском
Володимир Омельченкодиректор енергетичних програм

Це позитивний крок до розвитку конкурентного ринку, але недостатній: потрібен подальший рух в означеному напрямку.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, оцінюючи ухвалений Верховною Радою 13 квітня закон «Про ринок електроенергії».

«Прийнятий закон прогресивний, але рамковий. Без підзаконних актів, яких ще належить ухвалити велику кількість, він працювати не буде», - зазначив фахівець, акцентуючи на тому, що перехідний період триватиме до двох років.

«З «плюсів» документа виокремлю те, що він відкриває можливість поглибити ринкові відносини на енергетичному ринку. Якщо закон буде впроваджено правильним чином, ми посилимо конкуренцію, залучимо капітал для інвестицій, а головне - у людей з'явиться можливість вибору: споживачі зможуть на конкурентних засадах обирати собі постачальника», - розповідає Омельченко про переваги закону.

За його словами, важливо, щоб ціни на енергоринку формувалися без домінування суб'єктивного фактору, як це відбувається зараз.

Є шанс, що ціни будуть формуватися ринковим шляхом, без втручання політичних чинників. Це хороший сигнал і для споживачів, і для інвесторів.

«Безумовно, доопрацьовувати документ потрібно. Так, не зовсім зрозумілі механізми субсидування «зеленої» енергетики. Тут присутнє перехресне субсидування, насамперед, за рахунок атомної енергетики. Є питання і по найбільш дешевій атомній генерації. Незрозуміло, яким чином вона зможе конкурувати за цінами в умовах фактично монопольного ринку», - пояснює фахівець.

«Поки незрозуміло, і ніхто про це не говорить, як в Україні будуть демонополізувати ринок, без чого складно досягти вірних цілей, які означив ухвалений закон», - резюмував Володимир Омельченко.

Нагадаємо, нові правила на енергоринку почнуть працювати з 1 липня 2019 року. У свою чергу,

Чого вартує населенню оплата комунальних послуг - «Слово і Діло» з'ясувало в матеріалі

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал