ЄС видав українцям рекордну кількість шенгенських мультивіз

Читать на русском
Протягом 2016 року країни, що входять в шенгенську зону, встановили рекорд видачі мультивіз для громадян України.

Протягом 2016 року країни, що входять в шенгенську зону, встановили рекорд видачі мультивіз для громадян України.

Про це повідомляє ГО «Європа без бар'єрів» з посиланням на статистику Єврокомісії, пише «Слово і Діло».

Повідомляється, що 59,9% від усіх отриманих у 2016 році українцями шенгенських віз, а саме – 817 тисяч, були з можливістю мультив’їзду.

Найчастіше мультивізи видавали тим українцям, які подавали заявки до Нідерландів (82,1%), Литви (78,1%), Польщі (76%) та Угорщини (61,5%).

Найменший показник виданих українцям мультивіз було зафіксовано у консульських установах Фінляндії (17%), Франції (20,7%), Іспанії (26,8%) та Чехії (28%).

Варто також додати, що загалом у 2016 році українські громадяни частіше звертались за шенгенськими візами та отримали на 15% більше віз, ніж у 2015 році. Всього українцям було видано 1,36 млн короткострокових віз до країн Шенгену.

Протягом минулого року лідером за кількістю звернень, як і раніше, залишалася Польща, консульські установи якої за 2016 рік видали українцям 560 тисяч віз, що на 22% більше, ніж у 2015-му.

Також до п’ятірки лідерів за кількістю звернень увійшли Угорщина (115,8 тисяч віз), Німеччина (98,7 тисяч), Литва (88,9 тисяч) та Іспанія (88,1 тисяча). Традиційно найрідше українці зверталися за візами до Словенії та Норвегії.

Відзначимо також, що загальний показник відмов у шенгенських візах за рік знизився з 3,4% до 3,2%.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко заявив, що в листопаді 2016 року Україна отримає безвізовий режим з ЄвросоюзомСказано 20 жовтня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Найрідше українцям відмовляли консульські установи Литви – всього 0,2% заявникам (167 осіб за рік).

Найчастіше у 2016 році, за даними Єврокомісії, українцям відмовляли консульські установи Чехії – 6,5% заявників (5,7 тисяч осіб) отримали відмову.

Нагадаємо, Рада ЄС ухвалила рішення посилено перевіряти всіх, хто в'їжджає до Шенгенської зони.

Українці, дотримуючись нових правил для Шенгену, здаватимуть відбитки пальців.

Нагадаємо, з 1 квітня українці можуть подорожувати в Албанію без віз. Також, на початку березня Європарламент підтримав скасування віз для України.

Добірку найцікавіших обіцянок українських політиків про безвізовий режим з країнами ЄС можна подивитися в матеріалі «Безвізовий режим. Ретроспектива обіцянок українських політиків».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...