Дипломат про скандал між Туреччиною та ФРН: конфлікт без правил, в якому не буде переможця

Читать на русском
Богдан Яременко

Хоча війна заяв та коментарів між Туреччиною та Німеччиною продовжується, в України поки немає жодної потреби взагалі обирати будь-яку сторону в цьому конфлікті: когось підтримувати, когось засуджувати, а комусь співчувати. Просто - це не наше діло.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко, передає «Слово і Діло».

«У цьому конфлікті не лише не буде переможця, але в ньому навіть немає правих. Більше того, обидві сторони зовсім нещирі, і керуються однаковими потребами та логікою. І це не потреби своїх країн, а потреби маленьких політичних груп», - вважає дипломат.

Ось останній сплеск «мови ненависті» пов'язаний з численною курдською демонстрацією у Франкфурті. Демонстранти протестували проти Ердоганівської конституційної реформи.

«Позиція Німеччини виглядає дивною, оскільки з міркувань національної безпеки уряд не допустив агітацію членів турецького уряду. Мовляв, немає чого розколювати наше суспільство, сіяти екстремізм навколо проблематики, яка до Німеччини ніякого відношення немає. Але ж було б логічно в такому разі не давати можливості висловлюватися публічно й протилежній стороні? Тим більше, що формат зустрічей членів уряду Туреччини зі своїми співвітчизниками в рази безпечніший, ніж багатотисячні демонстрації», - розмірковує Яременко.

Туреччина ж критикує Німеччину за те, що та створила можливість провести демонстрацію для курдів, оскільки «всі вони підтримують тероризм».

Експерт про скандал за участю Туреччини та Нідерландів: для Анкари це була остання крапляЕксперт-міжнародник оцінив дипломатичний скандал між Туреччиною й Нідерландами та пояснив, чому ЄС виступає проти Анкари.

«Ось і виходить, що Німеччина вважає потенційно небезпечними усіх турок, а Туреччина - усіх курдів. Чи так вже й важко зрозуміти, що і одні, і інші - неправі та неправдиві? Ну, і, очевидно, керуються інтересами майбутніх виборів більше, ніж інтересами своїх держав», - переконаний експерт.

На його погляд, певні негативні наслідки для двосторонніх відносин нинішній конфлікт між Туреччиною та низкою держав Європи матиме.

«Але, по-перше, вибори коли-небудь закінчуються, а, по-друге, торгівля не закінчується ніколи. Нинішній конфлікт менш небезпечний і далекосяжний, ніж справжня причина, яка його породила - Європі дуже важко дається боротьба з нинішніми кризовими явищами. І борючись з проблемами сьогодення (нелегальна міграція, тероризм), європейці цілком не здатні думати про майбутнє. Про майбутнє відносин ні з Туреччиною, ні з Україною, ні з ким-небудь іншим», - резюмував Богдан Яременко.

Нагадаємо, курди провели у Німеччині багатотисячний мітинг проти розширення повноважень Ердогана. Раніше уряди Нідерландів та Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території даних країн.

Уряд Туреччини заявив, що Німеччина підтримує мусульманського проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі звинувачують в організації військового перевороту. Президент Ердоган особисто звинуватив Меркель у «нацистських поглядах».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...