Експерт пояснив, що заважає ЄС запровадити нові санкції проти Росії

Читать на русском
Михайло Пашковспівдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

Вся проблема в тому, що Росія не вважає й не визнає себе стороною конфлікту. У концепції зовнішньої політики РФ записано, що це внутрішньоукраїнський конфлікт. Потрібно шукати правове рішення.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи заяву про те, що блокада Донбасу перешкоджає запровадженню санкцій проти РФ за «націоналізацію».

«Позиція РФ однозначна, змінювати її не збираються: це внутрішньоукраїнський конфлікт. Для ЄС трансформація санкцій можлива в тому разі, якщо підприємства, які перейшли під «зовнішнє управління», торгуватимуть із російськими візаві. Проти підприємств, які торгуватимуть з «Л/ДНР», можливо, запровадять додаткові санкції, але питання йде в правове русло», – констатував Пашков.

Проблема не в санкціях, а в тому, що від України потрібна чітка позиція щодо цих територій, тому що статус «непідконтрольні райони» – дуже розмитий.

Експерт пояснив, чому США не зможуть запровадити санкції за «віджаті» підприємства в ОРДЛОЮрист-міжнародник розповів, чи зможуть США та ЄС запровадити санкції через так звану націоналізацію підприємств у ОРДЛО.

Крім того, на його думку, потрібно враховувати, що є низка зовнішніх факторів, які впливають на санкційну політику.

«На сьогодні під питанням відносини США з НАТО, те, якими будуть відносини Вашингтона та Брюсселя, як пройдуть вибори у Франції, Нідерландах, Німеччині. Зростання турбулентних настроїв веде до того, що є підстави вважати, що в перспективі санкції взагалі можуть скасувати або пом'якшити», – наголосив експерт.

Тому, підкреслив він, Україні потрібно проявляти ініціативу та розраховувати лише на себе.

«Зараз Україна має триєдине завдання – зміцнення національної оборони, проведення внутрішніх реформ та спроба збереження підтримки західної спільноти», – резюмував Михайло Пашков.

Сьогодні стало відомо, що будівлі готелів «Донбас Палас», які належать Ахметову, захоплені озброєними представниками самопроголошених республік.

Говорячи про підприємства, в яких бойовики ввели зовнішнє управління, Дмитро Пєсков наполіг, що вони не мають жодного стосунку до РФ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал