У Гаазі починаються слухання за позовом України проти Росії

Читать на русском
Міжнародний суд ООН у Гаазі починає публічні слухання за позовом України до Росії. Міністерство закордонних справ України в суді представлятиме заступник голови МЗС Олена Зеркаль.

Сьогодні, 6 березня, Міжнародний суд ООН у Гаазі починає публічні слухання за позовом України до Росії. Слухання пройдуть із 6 до 9 березня та розпочнуться із заслуховування української сторони.

Про це повідомила уповноважений із мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко в Facebook, передає «Слово і Діло».

«Ми починаємо правову боротьбу протидії агресії Росії, протидії окупації Криму та Донбасу, масовому порушенню прав людини», – написала Геращенко.

«Слухання стосуватимуться вимоги про вжиття забезпечувальних заходів», – повідомили раніше в суді.

Позов України проти Росії стосується порушень РФ Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму, а також Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

В ООН запропонували створити новий підрозділ по боротьбі з тероризмомУ Організації об’єднаних націй необхідно створити нове управління з контртероризму. Генсек організації заявив, що Управління має очолити його заступник.

Міністерство закордонних справ України в суді представлятиме заступник голови МЗС Олена Зеркаль.

7 та 9 березня буде заслухана російська сторона, 8 березня слово буде надано Україні. В МЗС України не виключають, що слухання можуть затягнутися на 5 років.

Слухання пройдуть у відкритому режимі в Палаці миру, який був спеціально збудований для арбітражного суду на пожертвування американського магната Ендрю Карнегі та був відкритий 28 серпня 1913 року.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року суд у Гаазі назвав ситуацію в Криму війною. Після цього Росія вийшла з угоди щодо Гаазького суду.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал