НБУ послабив частину валютних обмежень для бізнесу

Читать на русском
Національний банк України пом'якшив валютні обмеження, послаблення яких не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на міжбанківському валютному ринку.

Національний банк України пом'якшив валютні обмеження, послаблення яких не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на міжбанківському валютному ринку.

Про це сказано на сайті НБУ, пише «Слово і Діло».

По-перше, НБУ звільнив від обов'язкового продажу надходження в іноземній валюті від нерезидентів, якщо ці кошти надходять як грошове забезпечення (гарантійний внесок, застава, завдаток, депозит, гарантія) участі в аукціонах, торгах або тендерах, які проводяться резидентами.

По-друге, НБУ надав банкам можливість купувати для клієнтів іноземну валюту, не враховуючи до загальної суми наявного на рахунках резидента залишку валюти, який надійшов як грошове забезпечення від нерезидента для участі в торгах, тендерах або аукціонах.

Платоспроможні банки зменшили заборгованість перед НБУ на 55%Платоспроможні банки за 2016 зменшили заборгованість перед Національним банком за кредитами рефінансування на 55%, за IV квартал – на 18%.

Обидва кроки сприятимуть збільшенню продажу продукції українського виробництва покупцям-нерезидентам.

По-третє, НБУ дозволив банкам купувати іноземну валюту для клієнтів, якщо сума залишку на рахунку клієнта не перевищує 100 тис. доларів.

Досі для купівлі іноземної валюти клієнт повинен був мати суму залишку на рахунку менш, ніж 25 тис. доларів.

Нагадаємо, що упродовж 2016 року Національний банк скасував низку обмежень на валютному ринку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...