Платоспроможні банки зменшили заборгованість перед НБУ на 55%

Платоспроможні банки зменшили заборгованість перед НБУ з рефінансування на 55 відсотків за 2016 рік.

Платоспроможні банки за 2016 зменшили заборгованість перед Національним банком за кредитами рефінансування на 55%, за IV квартал – на 18%.

Загальний обсяг заборгованості на 1 січня 2017 року склав 22,99 млрд грн, у тому числі за основною сумою без нарахованих відсотків – 22,57 млрд грн, свідчать показники фінансової звітності банків станом на 01.01.2017, передає «Слово і Діло».

За минулий рік загальна заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилися на 27,9 млрд грн, за четвертий квартал – на 5,06 млрд грн. Більшість банків, що мають стабілізаційні кредити або кредити на підтримку ліквідності, протягом четвертого кварталу зменшили свою заборгованість перед НБУ, один банк погасив її повністю, два банки – наростили.

Нагадаємо, що із середини 2015 року Національний банк не надає банкам стабілізаційні кредити, а використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують трьох місяців.

Валерія ГонтареваГолова Національного Банку України
Гонтарева заявила, що Нацбанк завершить інспектування банківської системи до літа 2017 рокуСказано 31 жовтня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів із підтримання ліквідності банків. Всі банки, які подають заявки на тендер і надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично. Високоліквідні застави роблять такі кредити безризиковими.

Як повідомлялося раніше, НБУ з 13 лютого починає діагностичне обстеження якості активів і достатності капіталу 37 банків, які ще не пройшли цю процедуру.

На поточний момент в Україні є п'ять банків у статусі проблемних, проте це не є для них вироком і вони можуть повернутися на ринок.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...