Легкого виходу з цієї ситуації не буде, доведеться говорити з учасниками блокади.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Вадим Карасьов, аналізуючи ініціативу прем'єр-міністра зібрати представників усіх зацікавлених сторін для переговорів щодо врегулювання ситуації з блокадою Донбасу.
«Перший крок полягає в тому, щоб сісти за стіл переговорів з організаторами. Другий аспект, про що вже говорилося раніше. – потрібно встановити новий перелік товарів, які можуть перетинати лінію зіткнення. Тільки так дійсно буде зрозуміло, що є законним, а які товари незаконно пропускають, що є контрабандою. Список має бути публічним, щоб уникнути маніпуляцій на цьому, й затверджений Кабміном», – вважає Карасьов.
Більше того, наголосив експерт, має бути механізм покарання для тих, хто продовжить займатися торгівлею.
Лише потім, зауважив він, можна переходити до обговорення закону «Про визнання територій тимчасово окупованими», але рішення щодо цього не буде.
«Зараз ситуація занадто емоційна. В нинішніх умовах навряд чи можна буде раціонально та з урахуванням всіх наслідків для країни – стратегічних, економічних, політичних – ухвалити цей закон. Питання не лише в голосах, а в тому, що в принципі не потрібно зараз розхитувати сам парламент, щоб він просто не пішов у велику політику. Отримаємо лише ще більш напружену політичну ситуацію», – проаналізував Володимир Карасьов.
Як відомо, в штабі блокади Донбасу висунули Володимиру Гройсману свої умови й заявили, що «в будь-якому разі припиняти торгову блокаду не збираються».
«Слово і Діло» розглянуло аргументацію учасників та противників блокади в матеріалі «Блокада Донбасу – аргументи «за» і «проти».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»