Кваснєвський: «заморожування» конфлікту на Донбасі загрожує Україні

Читать на русском
Екс-президент Польщі Александер Кваснєвський вважає, що Україна за жодних умов не повинна допустити заморожування конфлікту на сході країни, адже подібні дії можуть лише послабити її позиції.

Екс-президент Польщі Александер Кваснєвський вважає, що Україна за жодних умов не повинна допустити «заморожування» конфлікту на сході країни, адже подібні дії можуть лише послабити її позиції.

Таку думку він висловив в коментарі кореспонденту «Укрінформу» в рамках участі в Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє «Слово і Ді ло».

«Гадаю, найбільша загроза для України і для світу - це «заморожений конфлікт», - зазначив Кваснєвський, нагадавши інші приклади: Нагорний Карабах - 25 років, Придністров'я - 25 років, Кіпр - 50 років.

Проблема, на його думку в тому, що якщо конфлікт буде «заморожений», позиції України не будуть такими сильними.

«Що робити? Треба продовжувати реформи. Кожен успіх України, кожна позитивна новина, яка приходить від вас, допомагає всім захисникам в світі», - сказав Кваснєвський.

Особливо він наголосив на тому що, враховуючи уроки нещодавньої української історії, важливо, щоб була співпраця політичних сил в Україні, щоб не було конфлікту. «Щоб політичні еліти України зрозуміли, що всі чекають від них співпраці, очікують підтримки складних реформ, чекають розуміння і компромісу, щоб можна було піти від «замороженого» конфлікту на Донбасі», - зазначив політик. Тому що кожна новина про війну, про конфлікт між головними лідерами (ми це вже проходили) послаблюють і Україну, і її адвокатів, повторив він.

Росію необхідно притягнути до відповідальності через ситуацію в Україні – Пенсвіце-президент США Майкл Пенс заявив, що Росію необхідно притягнути до відповідальності через ситуацію в Україні.

Екс-лідер Польщі відзначає, що українське питання все ще актуальне у світі, але звичайно стало слабшим, ніж раніше, оскільки світ живе дуже швидко, все змінюється, з'являються інші теми. Також він висловив задоволення тим, що Захід - за продовження санкцій проти РФ.

«Захід все ще хоче продовжувати санкції проти Росії, говорити одним голосом», - підкреслив він.

Кваснєвський, за його визнанням, був дуже вражений в позитивному сенсі всім, що сказала напередодні канцлер ФРН Ангела Меркель, що вона не змінює своєї позиції, незважаючи на дуже сильний вплив в Німеччині тих сил, які «дуже хочуть розвивати відносини з Росією, оскільки там лежать гроші і там їх можна заробити».

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив про те, що Європа повинна докласти максимум зусиль для врегулювання конфлікту на Донбасі, щоб не допустити його заморожування.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...