Депутати звернулися до КС з приводу скасування мораторію на продаж землі

Читать на русском
У перший місяць після звернення КС має вирішити питання про відкриття судового провадження, за два наступних місяці вибирається доповідач у суді, три місяці розглядається справа.

Звернення до Конституційного суду (КС) щодо скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення направлено за підписом 55 народних депутатів.

«Конституційний суд може зняти мораторій, і ми отримаємо найбільш економічно вільний ринок серед усіх можливих варіантів. Це може статися через півроку згідно з рeгламeнтом Конституційного суду», – сказав народний депутат Олексій Мушак (фракція «Блоку Петра Порошенка») на прес-конференції в Києві в п'ятницю, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За його словами, депутатське звернення направлено до Конституційного суду 16 лютого.

В перший місяць після звернення КС має вирішити питання про відкриття судового провадження, за два наступних місяці вибирається доповідач у суді, три місяці розглядається справа.

«На осінь можемо вийти із зeмeльним ринком бeз будь-яких обмежень», – додав він.

Як повідомлялося раніше, Мушак зареєстрував у Раді законопроект №5535 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Документом пропонується поетапне відкриття ринку землі та скасування мораторію з 1 липня 2017 року. При цьому передбачаються запобіжні заходи та граничні обмеження мінімального рівня ціни й максимальної кількості гектарів у власності фізичних та юридичних осіб. Іноземці та особи без громадянства до 2030 року не зможуть купувати українську землю сільськогосподарського призначення.

Олексій МушакНародний депутат України
Мушак пообіцяв домогтися перекриття уникнення сплати податків через офшориСказано 24 вересня 2014 р.Статус обіцянки: У процесі

Нагадаємо, що економіка України щорічно недоотримує $3,3 млрд в результаті дії мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

Закон про продовження до кінця 2017 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення оприлюднений 1 листопада 2016 року.

«Слово і Діло» зафіксувало 20 обіцянок народного депутата України Олексія Мушака, 5 з яких він виконав. Коефіцієнт його відповідальності – 25%. Із повним переліком обіцянок депутата можна ознайомитися на сторінці.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...