В українській банківській системі впроваджені жорсткі заходи з боротьби з відмиванням грошей, що робить неможливим збереження коштів чиновників, які не зможуть довести їх походження.
Про це розповіла голова Національного банку Валерія Гонтарева в інтерв'ю «Новому времени», передає «Слово і Діло».
«Коли з'явилися е-декларації чиновників, я написала, що для відсутності конфлікту інтересів я рекомендую віднести гроші до державних банків», – говорить вона.
«У нас не може «діамантовий прокурор» принести гроші в банківську систему. Тому що в нас уже збудовані жорсткі процедури AML (anti-money laundering), KYC (know your customer) і PEP (politically exposed person), які відповідають найкращим світовим практикам. Якщо чиновник не покаже, звідки та як він ці гроші й коштовності отримав, то банк їх не прийме. А якщо прийме, то завтра НБУ повинен буде цей банк оштрафувати», – додала Гонтарева.
Нагадаємо, що згідно з даними е-декларування, парламентарі володіють грошовими активами на 12 млрд грн. ГПУ знайшла порушення в е-деклараціях 53 депутатів, а Валерія Гонтарева закликала депутатів зберігати гроші в держбанках.
Як відомо, сім'я Валерії Гонтаревої 100% заощаджень тримала на депозитах. Голова НБУ на валютному рахунку в «Укрексімбанку» акумулює валютні транші за продаж частки в ICU. У трьох заступників пані Гонтаревої – Катерини Рожкової, Олега Чурія, Романа Борисенка – в банках зберігається менш ніж 2% заощаджень.
Як повідомлялося раніше, НБУ відновив практику поповнення валютних резервів.
Нагадаємо, рада НБУ рекомендувала уряду та правлінню НБУ переглянути практику бюджетної експансії наприкінці року, яка чинить значний негативний вплив на валютний курс в Україні.
«Слово і Діло» зафіксувало 38 обіцянок голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, 14 з яких вона виконала. Коефіцієнт її відповідальності – 37%. Із повним переліком обіцянок Гонтаревої можна ознайомитися на сторінці.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»