Наразі рішення про візовий режим вкладається в логіку необхідності побудови нових відносин з РФ, хоча насправді цей метод був би більш зрозумілим для Заходу, який матиме певну реакцію, й для самого українського суспільства в 2014 році.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповіла політичний аналітик Марія Золкіна, аналізуючи ініціативу щодо запровадження візового режиму з РФ.
«Два роки тому, з початком анексії, війни на Донбасі, візовий режим був би демонстрацією свого захисту, одним із методів реакції на агресію, яка тоді почалася. Зараз, звісно, буде багато запитань щодо доцільності й наслідків», – вважає Золкіна.
«Не виключено, що російська сторона вже зараз почине більш жорсткі перевірки, щоб українці, які в'їжджають до РФ, відчули на собі перші дзвіночки того, що чекатиме на них далі», – припускає аналітик.
На її думку, проблеми будуть зі сприйняттям цієї ініціативи навіть у межах України.
«Це основний ризик для нас. Навіть у нас може бути неоднозначне ставлення до цього. Більше того, є й ті, хто досі вірить, що росіяни – братній народ», – додала вона.
Крім того, можливість пересуватися між двома державами є важливою особливо в прикордонних районах.
З іншого боку, за її словами, сам факт створення більш жорстких правил на кордонах для в'їзду та перебування є неминучим, якщо ми будуємо новий формат відносин з РФ, маючи на увазі, що в нас є анексований Крим, обмежені економічні відносини, окупований Донбас.
«Те, що це не дуже вчасно, не означає, що цього не має бути. Можливо, не повноцінний візовий режим, а більш жорсткий режим контролю, руху людей і товарів має бути», – проаналізувала Марія Золкіна.
Нагадаємо, що ідею запровадити візовий режим з РФ подав ще на початку року віце-спікер, а нині голова парламенту Андрій Парубій. Яв відомо, з березня минулого року росіяни можуть в'їжджати на територію України лише за закордонними паспортами, українці до РФ – за внутрішніми.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»