Експерт розповів, чи виллється вбивство посла РФ в Анкарі в конфронтацію Ердогана та Путіна

Читать на русском
Михайло Дяденкополітолог

Навряд чи в цій ситуації вбивство якось вплине на відносини РФ і Туреччини, які насправді й без того непрості.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Михайло Дяденко, аналізуючи ситуацію із вбивством посла РФ у Туреччині.

«Відносини між країнами радше декларативні. Туреччина робить усе необхідне, щоб відстоювати свої інтереси. Хоча дійсно виглядає так, що Анкара йде на якісь поступки, робить певні жести в бік Росії, але тим не менше конфронтація досить серйозна. Вона просто не така очевидна, не на поверхні, а наразі ще й вдало прихована», – аналізує політолог.

За його словами, відносини більше тримаються на інтересі Туреччини, й доти, доки Анкарі буде вигідно, вона робитиме вигляд, що все стабільно й співробітництво розвивається. У той момент, коли інтереси Туреччини та РФ розійдуться, можлива нова конфронтація.

Туреччина просто намагається робити все, щоб РФ повірила в надійність відносин, але насправді цього немає.

«Безумовно, якщо вбивають посла, а країна не змогла забезпечити охорону, то це поразка для неї. З іншого боку, з огляду на ставлення турків до Росії, це викликає певний резонанс у суспільстві, яке може сприймати це як певну помсту», – проаналізував ситуацію Михайло Дяденко.

У РФ розслідують вбивство посла Андрія Карлова як акт міжнародного тероризму. В Анкарі вважають, що вбивство було скоєно з метою підірвати відносини з РФ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал