Банкіри стали частіше виявляти фальшиві злитки золота, підробляють не тільки великі бруски по 250 грам і важче, але і зовсім невеликі шматочки металу.
Українці, які бажають вкласти заощадження в банківські метали і монети, сильно ризикують через збільшення кількості підробок дорогоцінних металів і виробів з них, розповів UBR.ua начальник відділу операцій з банківськими металами Апекс-Банку Володимир Піщаний, передає «Слово і Діло».
«Трапляються підроблені злитки починаючи з 1-грамового і до 500 г. Диференціювати хто приносить, не завжди можливо, судячи з усього це і ті, хто свідомо продає підробки, і клієнти, які придбали злитки на чорному ринку і просто стали жертвами шахраїв», – каже він.
Далеко не кожен зможе відрізнити якісну підробку від оригіналу на око. І шахраї цим користуються – в основному «липові» злитки продаються пересічним громадянам, а ті потім звертаються до банківських фахівців з проханнями допомогти вийти з ситуації.
Перевірити хороші «копії», особливо злитки в 500 і 1000 грамів не так просто. Для цього потрібне спеціальне обладнання, яке коштує дуже дорого і не по кишені банкам.
Що стосується більш дрібних номіналів в 1-5 грам, то основна частина підробок зроблена досить грубо, і щоб їх виявити вистачає навіть уважного зовнішнього огляду.
Як раніше повідомлялося, обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ – акціонерний капітал нерезидентів) в Україні на 1 липня склав $44,791 млрд, що на $2,282 млрд більше показника на початок року.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Офіс супроводу реформ буде створено на наступному засіданні Кабінету міністрів, приблизно 19 жовтня.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»